100 adayın katılımı ile yapıldı

Fethiye'de, ticari araç sürücülerine yönelik SRC belgesi sınavları, korona virüsü tedbirleri alınarak gerçekleştirildi. 100 adayın katıldığı sınav Gazi İlkokulu'nda yapıldı. Sınava katılan adaylar, sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek salonlara alındı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen SRC 2 ve SRC 4 Mesleki Yeterlilik Sınavları, 100 adayın katılımı ile Gazi İlkokulu’nda yapıldı. İki etap halinde düzenlenen sınavlarda, ilk olarak yazılı sınavlar yapıldı. Daha sonra başarılı olanların uygulama sınavına alındığı belirtildi. Pandemi tedbirleri kapsamında yapılan sınavlarda Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 3 kişilik komisyonun, SRC sınavlarında görev yaptığı öğrenildi.  

SRC belgesi sınavlarının yapılacağı bina ve salonlar, korona virüsü önlemleri kapsamında temizlendi ve dezenfekte edildi. Adaylar, sosyal mesafe korunarak sınav binalarına alındı. Bina girişinde adaylara el dezenfektanı uygulandı. Binalarda sosyal mesafe kurallarına uygun oturma düzeni oluşturuldu. 
 

Erdoğan Karagöz

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN