Meteoroloji uyardı! Hava soğuyor, yağış geliyor

Meteoroloji soğuk ve yağışlı hava uyarısında bulundu. Muğla ve Fethiye'yi de etkileyeceği belirtilen yağışlı havanın Cuma ve Cumartesi günleri etkili olacağı kaydedildi.

PAYLAŞ

Hava sıcaklığının, uzun süredir ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyrettiğini dile getiren uzmanlar; yağışlı sistemlerin etkisiyle, sıcaklıkların Cuma gününden itibaren azalarak mevsim normallerine düşeceğini bildirdi.Yurdumuzun genelinin 22 Kasım Cuma ve 25 Kasım Pazartesi günleri Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemlerin etkisine gireceği tahmin ediliyor. 

Cuma ve pazartesi günleri yağışlı sistemlerin Türkiye’ye giriş yapacağının altını çizen uzmanlar, “22 Kasım Cuma ve 23 Kasım Cumartesi günleri Marmara, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde görülecek yağışların 24 Kasım Pazar günü etkisini kaybetmesi bekleniyor. 25 Kasım Pazartesi’den itibaren ise Orta Akdeniz üzerinden gelecek alçak basınç merkezi ve cephe sistemlerinin etkisiyle ülkemizin yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği ve bu yağışların yurdun büyük bir bölümünde görüleceği tahmin ediliyor” şeklinde ifadeler kullandılar. 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN