ZORLU PARKURDA PEDAL ÇEVİRDİLER

2020 Patara Yılı olması dolayısıyla Kaş-Letoon Antik Kenti, Letoon-Seydikemer arasında gerçekleştirilen Uluslararası Patara 2020 Granfondo Bisiklet Yarışı organizasyonunun ilk etabı tamamlandı. Kaş'tan başlayıp, Kumluova Mahallesi'nde bulunan Letoon Antik Kenti önünde sona eren yarışma çekişmeli anlara sahne oldu.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Muhabirimiz Fatih Dereli'nin haberine göre; Kaş-Letoon Antik Kenti etabı üzerindeki yollarda polis ve jandarma trafik ekipleri gerekli tüm önlemleri aldı. Yol boyunca tırmanışlar, sporculara zor anlar yaşattı. Patara 2020 Granfondo Uluslararası Bisiklet Yol Yarışı 2 ayrı ili kapsaması nedeni ile Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahip. Yerli ve yabancı 300’den fazla sporcunun katılım sağladığı organizasyonun Seydikemer ve Kaş bölgesinin tanıtımı için büyük önem taşıdığı vurgulandı. 74 kilometrelik Kaş-Letoon Antik Kenti parkuru, teknik bir finişe sahip olduğu için sporcuların zorlandığı gözlendi. 

Yol boyunca yarışmada küçük kazalar ve teknik arızalar da meydana geldi. Sporcular küçük arızaları kendi imkanları ile tamir etmeye çalıştılar. Yaralanan bazı sporculara finiş bölgesinde bulunan ambulansta müdahale edildi. Mahalle halkı ve çevrede yaşayan vatandaşlar da etkinliğe yoğun ilgi gösterdi. 

Organizasyon hakkında değerlendirmede bulunan bisikletçiler, “Özellikle manzara açısından harika bir etaptı. Tırmanışların olduğu bölümlerde zorluklar yaşadık. Bölge harika bir doğal güzelliğe sahip… Teknik bir finiş vardı. Bunu daha önce birkaç yarışta daha görmüştük” ifadelerini kullandılar. 

Parkur sonunda genel klasman erkeklerde Mehmet Kanat birinci olurken; Cengiz Güner ikinci, Erkan Güngör üçüncü oldu. Genel klasman kadınlarda Esra Kürkcü Akgönül yarışmayı birinci bitirirken; Keziban Koyun ikinci, İrem Harika Tıkıroğlu da üçüncülüğü elde etti. 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN