Zeytin üreticisine bahçede eğitim

Kaliteli ve ilaçsız zeytin üretiminin sağlanması amacı ile yürütülen zeytin entegre projesi çerçevesinde Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitki Sağlığı Personeli üreticileri bahçelerinde ziyaret ederek yapmaları gereken uygulamalar konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi - Volkan YENGEL

Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Üreticilere her konuda eğitimler veren ve üretim rekoltesini arttırmaya yönelik çalışmalarına ara vermeden devam eden Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü son olarak Bitki Sağlığı Personelleri ile zeytin üreticilerine kaliteli ve ilaçsız zeytin üretmeleri konusunda bilgiler aktardı.
Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından daha kaliteli ve organik zeytin yetiştirmeyi sağlamak amacı ile Zeytin Entegre Mücadele Projesi yürütmeye başladı. Bu amaçla Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitki Sağlığı Personelleri  zeytin üreticilerine kendi bahçelerinde kaliteli ve ilaç kalıntısı bulunmayan ürün elde edilmesi , faydalı organizmaların korunması ve desteklenmesi, çiftçilerin kendi bahçelerini düzenli aralıklarla kontrol edebilme ve karar verebilme düzeyine getirilmesi, ilaçların çevrede yarattığı olumsuzlukları en aza indirilmesi  konularında bilgi verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN