Yurt inşaatında incelemelerde bulundular

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ihale edilen bin öğrenci kapasiteli yurt inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Çok hızlı bir şekilde devam eden yurdun 2021 Eylül ayında hizmette olacağı ifade edildi.

PAYLAŞ

Fatih Dereli'nin haberine göre; 60 milyon TL’lik yatırım tamamlandığı zaman Fethiye’nin en büyük toplu binası olma özelliğine sahip olacak. Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit ile Fethiye Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Abdurrahman Güneş; üniversite öğrencilerinin barınma sorununu giderecek olan yurt inşaatında incelemelerde bulundu. 

Karaçulha’da bulunan kampüs alanında yer alan öğrenci yurdu inşaatında, çalışmaların aralıksız sürdürüldüğü kaydedildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı nezdinde ilçemize kazandırılacak olan 700+300 kapasiteli yurtlar, üniversite öğrencilerinin önemli sorunları arasında yer alan barınma sorununa bir çare olacağı kaydedildi. Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit ile Fethiye KYK Müdürü Abdurrahman Güneş yurt inşaatını ziyaret ederek; yetkililerden bilgiler aldı. 2021 yılı Eylül ayında açılacak; kız ve erkek öğrenci yurdu şeklinde yapılacak olan öğrenci yurtlarında; kafeterya, konferans salonu ve halı saha gibi sosyal tesisler yer alacağı kaydedildi. 


 
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN