YÖRÜK MÜZESİNDE KOVİD-19 ÖNLEMLERİ ALINDI

Fethiye'nin Kargı Mahallesi'nde bulunan, Enver Yalçın'a ait Yörük müzesi, korona virüsü tedbirleri ile misafirlerini ağırlamaya başladı. Dezenfektanların bulunduğu müzede, sosyal mesafe kurallarına da uyuluyor. Yörük Müzesi İşletme Müdürü Bora Yalçın, 'Hükümetimizin yayınladığı genelge kapsamında tüm tedbirlerimizi aldık ve hizmete başladık. Dezenfektanlarımız hazır. Sosyal mesafe kuralına uyuyoruz. Herkes gönül rahatlığıyla müzemizi ücretsiz gezebilir' dedi. 

PAYLAŞ

Fethiye’nin Kargı Mahallesi’nde bulunan, Enver Yalçın’a ait Yörük müzesi, korona virüsü tedbirleri ile misafirlerini ağırlamaya başladı. Dezenfektanların bulunduğu müzede, sosyal mesafe kurallarına da uyuluyor. Yörük Müzesi İşletme Müdürü Bora Yalçın, “Hükümetimizin yayınladığı genelge kapsamında tüm tedbirlerimizi aldık ve hizmete başladık. Dezenfektanlarımız hazır. Sosyal mesafe kuralına uyuyoruz. Herkes gönül rahatlığıyla müzemizi ücretsiz gezebilir” dedi. 

Enver Yalçın’a ait Kargı Mahallesi’nde bulunan özel Yörük müzesi, normalleşme süreci kapsamında tekrar hizmet vermeye başladı. Tüm önlemlerin alındığı müzede, 3 bini aşkın Yörük eşyaları bulunuyor. Dezenfektanların hazır olduğu müzede, sosyal mesafe kurallarına da uyuluyor. Yörük Müzesi İşletme Müdürü Bora Yalçın, müzenin daha rahat gezilebilmesi için bir takım tadilat çalışmaları yaptıklarını da belirtti. 

TÜM TEDBİRLERİMİZİ ALDIK 
Konuyla ilgili açıklama yapan Yörük Müzesi İşletme Müdürü Bora Yalçın, “Hükümetimizin yayınladığı genelge kapsamında tüm tedbirlerimizi aldık ve hizmete başladık. Dezenfektanlarımız hazır. Sosyal mesafe kuralına uyuyoruz. Bu kapsamda misafirlerimizi ağırlıyoruz. Herkes gönül rahatlığıyla müzemizi ücretsiz gezebilir. Yörük müzemizde bazı tadilat çalışmaları yaptık. Rahat bir şekilde müzemizin gezilebilmesi için çevre düzenlemesi gerçekleştirdik. Toza karşı önlem almak için pencereler yaptık” dedi. 

GEÇMİŞİMİZİ ANLATIYORUZ 
Açıklamasını sürdüren İşletme Müdürü Bora Yalçın, “Müzeyi gezen misafirlerimize babam, müsait olursam ben eşlik ediyorum. Yeni kuşaklara geçmişimizi anlatıyoruz. O dönemde kullanılan malzemeleri tek tek tanıtıyoruz. Yapımı çok zor olan kağnı tekerleği, eskiden kullanılan yaba, dirgen gibi çok sayıda tarihe ışık tutan gereçler müzemizde mevcut. Sabah 08.00’dan itibaren gün içerisinde müzemiz ziyaret edilebilir” diye konuştu. 


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN