YILDIZ, 'PİLOTLARIMIZ HAKLI OLARAK HASTANEYE GİTMEK İSTEMİYOR'

Yamaç paraşütü şirketleri bünyesinde bulunan pilotların, sağlık raporu olmadığı için Babadağ'a girişte kurul tarafından uzun süre bekletildikleri öğrenildi. Skystar Yamaç Paraşütü Şirketi Sahibi Celal Yıldız, hastanelerin riskli olmasından dolayı hiçbir pilotun hastaneye gitmek istemediğini belirterek, yetkililerden yardım istedi.

PAYLAŞ

İlçe Turizm Sportif Faaliyet Kurulu’nun pandemi nedeniyle raporların alınmasını ertelediğini hatırlatan Yamaç Paraşütü Şirketi Sahibi Celal Yıldız, hastaneye gidecek pilotların risk altına gireceğini vurguladı. Turizm sezonun son bölümlerde bu raporların istenmesine tepki gösteren Yıldız, Babadağ’a giriş kapısında pilotların ve atlayış yapmak için gelen müşterilerin saatlerce bekletildiğini dile getirdi. Turizmciler olarak bir dönemden geçtiklerinin altını çizen Yıldız, yetkililerden sorunun çözülmesini talep etti.

Skystar Yamaç Paraşütü Şirketi Sahibi Celal Yıldız yaptığı açıklamada, “Bildiğiniz gibi yıllar önce bu denetimlerin yapılması için sağlık raporu, idrar tahlili ve bağımlılık kontrolü kurallarını; kooperatifi kurduğumuz zaman bizler getirmiştik. Her yıl bunların yapılmasını sağlıyorduk ve yerine getiriyorduk. Sezon başında bizim bunları yaptırmamız gerekiyordu ama İlçe Turizm Sportif Faaliyet Kurulu pandemi nedeniyle gerek olmadığını iletti. Bir süre erteleneceği söylendi. Bu yıl turizm sezonu Temmuz ayında açıldı. Turizmciler kan ağlıyor. Şimdi de sağlık raporlarının alınacağı ifade edildi. Pilotlarımız da haklı olarak hastaneye gitmek istemiyorlar” dedi.

Açıklamasını sürdüren Yıldız, “Şu anda hastaneler kötü bir durumda. Hastaneye giden bir pilotta hiçbir şey yoksa bile risk altına girmiş olacak. Biz bunu kabul etmedik. Birçok insanın geçişine izin verilmedi. Şehir dışından ve diğer ülkelerden gelen turistler saatlerce beklediler. Nedeni de pilotların sağlık raporu almamış olması. Hastaneye gitmenin riskli olduğunu belirtmemize rağmen, hastanelerin müsait olduğunu bize aktardılar. Biz arkadaşlarımızı peyderpey göndereceğimizi söyledik. Fakat ertesi gün kapıda girişler durduruldu. Ya bir hafta müsaade edilir ya da hastanelerin yoğunluğunun geçmesi beklenir. Sezon sonu gelmiş, daha önce rapor istenmemiş; bu saatten sonra istemeyin. 15 günlük kalmış, yarın öbür gün kapıların tekrar kapanması söz konusu. Yetkililerden bu konuda yardım bekliyoruz” şeklinde ifadeler kullandı.   

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN