Yılbaşındaki kısıtlı tatilden Fethiye de yararlanacak

Koronavirüsle mücadele tüm hızıyla sürerken, Fethiye merkezde bulunan oteller ile villalara yılbaşı hareketliliği yaşanıyor. Fethiye'deki turizm ve otelcilik sektörü, yılbaşındaki 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasını en iyi şekilde değerlendirmek için özel programlar hazırlıyor. Salgına karşı tüm tedbirlerin uygulandığı otellerde 80 saatlik tatil keyfi yapmak isteyenler, rezervasyonlarını yaptırmaya devam ediyor. Fethiye Otelciler Birliği Başkan Yardımcısı Mustafa Argın, 'Fethiye'deki otellerde yüzde 60'ın üzerinde bir doluluk bekleniyor. Bize ait yacht otellerde yılbaşı gecesinde doluluk yüzde 90'a yükselir' ifadelerini kullandı. Argın, 2021 yılı turizm sezonunun, 2020'den daha iyi geçeceğini de vurguladı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Tüm dünyayı saran koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren, turizm ve otelcilik sektörü, yılbaşı öncesi 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte, Fethiye’de de hareketlenecek. Tur şirketleri de yılbaşına özel cazip programlar hazırlayıp, Fethiye’den de açık otellerden rezervasyon yaptırıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Aralık saat 21.00’den 4 Ocak Pazartesi 05.00’e kadar sokağa çıkma yasağı olacağını açıklaması, Fethiye’deki turizm ve otelcileri de harekete geçirdi. Vatandaşlar, otellerin yılbaşındaki kısıtlama sürecindeki cazip fiyatlarından yararlanarak 4 gün ve toplam 80 saati sahile sıfır olan Fethiye’deki otelleri de tercih etmeye başladı. Fethiye Otelciler Birliği Başkan Yardımcısı Mustafa Argın, Fethiye merkezdeki açık olan otellerin yılbaşında kısıtlı tatilde, doluluk oranının artmasının beklendiğini ifade etti.
YILBAŞINI EVDE GEÇİRMEK İSTEMİYORLAR
Turizmci Mustafa Argın, “Merkez otellerimizde bu yıl baya bir yoğunluk var. Şehir içindeki otellerde şu anda yüzde 40 ila yüzde 60 oranında bir doluluk var. 4 gün olması bir avantaj, çevre illerden gelen misafirlerimiz var. Bakanlığın açıkladığı kısıtlamalar; sadece yemek ve eğlence üzerine. Yılbaşı akşamı saat 22.00’a kadar banttan müzik verme şansımız var. Fethiye’ye gelen misafirlerimiz otellerine yerleşecekler ve yılbaşını otellerde geçirecekler. Vatandaşlar, yılbaşını evde değil burada geçirmek istiyorlar, hava değişikliği istiyorlar. Yacht otellerde şu anda yüzde 60’lık doluluk var. Bu büyük ihtimal yüzde 90 civarına yükselir. Pandemi döneminde merkez otelciler olmak üzere ayakta durmaya çalışıyoruz. İnsanlar merkez otellere gelerek, etrafı daha kolay gezme rahatlığı yaşıyorlar. Bu şekilde de hem oteller, çalışanlar ve bölge esnafı ayakta kalabiliyor. Otellerin hizmet vermesinin bölge esnafına da katkısı oluyor, bir şekilde ticaret çarkının dönmesine yol açıyor” şeklinde konuştu. 
HAREKETLİLİK MAYIS AYINDA BAŞLAR
Argın, 2021 turizm sezonu ile ilgili beklentisinin, 2020’den daha iyi geçeceğini umduğunu belirterek, “Biz en kötü zamanı atlattık, aşıya ümit ediyoruz. Fethiye’nin şöyle bir avantajı var; Fethiye, bu sene geçen senenin ivmesiyle iç pazarda inanılmaz bir yükseliş gösterdi. Ölüdeniz’den bu tarafa doğru bir Rus ve Ukrayna pazarıyla çalıştı. Artık bölgemizi sevdiler. İngiltere’nin de bir şekilde pandemiyi atlatacağını ve açılacağını düşünüyorum. Mayıs’tan sonra hareketlilik başlar ve yine Haziran’da toparlanma, Temmuz’da ise bir atak olacağını düşünüyorum. En kötü seneyi yani 2020’yi geride bırakacağız, 2021 daha iyi geçecek” dedi.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN