Yeşil Ortaca İçin Fidan Diktiler

Daha yeşil bir Türkiye için Orman Genel Müdürlüğü'nün koordine ettiği '84 MİLYON İÇİN 3'er FİDAN 252 MİYON FİDAN GELEÇEĞE NEFES, DÜNYAYA NEFES '' kampanyası kapsamında Ortaca Organize Sanayi Bölgesinde Ağaçlandırma Sahasında fidanlar toprakla buluşturuldu.

PAYLAŞ
Yeşil Ortaca İçin Fidan Diktiler
Daha yeşil bir Türkiye için Orman Genel Müdürlüğü’nün koordine ettiği “84 MİLYON İÇİN 3’er FİDAN 252 MİYON FİDAN; GELEÇEĞE NEFES, DÜNYAYA NEFES ‘’ kampanyası kapsamında Ortaca Organize Sanayi Bölgesinde Ağaçlandırma Sahasında fidanlar toprakla buluşturuldu.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Gerçek Fethiye

“252 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyası fidan dikim etkinliğine; Ortaca İlçe Kaymakamı Meral Uçar,Kaymakam Adayı Feyza Yılmaz, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, Ortaca İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Lima, Ortaca İlçe Jandarma Komutan Vek. J.Kdm Başcavuş Sedat Özdemir, protokol üyeleri İlçe STK Başkanları, Kurum Müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Etkinlik Ortaca İlçe Orman Şefi Ceyda Altun’un açılış konuşmasını yapması ile başladı.Ortaca İlçe Kaymakamı Meral Uçar, Kaymakam Adayı Feyza Yılmaz, Ortaca Belediye Başkanımız Alim Uzundemir, Ortaca İlçe Emniyet Müdür Yılmaz Lima, Ortaca İlçe Jandarma Komutan Vek. J.Kdm Başcavuş Sedat Özdemir, protokol üyeleri İlçe STK Başkanları, Kurum Müdürleri, öğrenciler ve vatandaşların ağaç dikimi ve fidanların sulanması ile etkinlik son buldu.
Ormanlarımız kaybettiğimiz bu senede ağaçlandırma çalışmalarının gelecek nesillere bir miras olduğunu söyleyen Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir; “Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle daha yeşil bir Türkiye için Orman Genel Müdürlüğü’nün koordine ettiği etkinlik kapsamında fidanlarımızı toprağa diktik ve suladık. Daha yeşil bir Ortaca için diktiğimiz bu fidanların yetişmesine gayret gösterelim ve fidanlarımızı koruyalım. Gençlere ve gelecek kuşaklara yeşil bir çevre bırakmak için yeşillendirme çalışmaları yapmaya devam edelim.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN