YELKENLİYLE TATİLE DOYAMADILAR

8 yelkenli tekne ve 56 katılımcı ile Türkiye'nin en büyük katılımlı ilk eğlence odaklı yelken festivali olan More Than Sail, bir kez daha Göcek'te gerçekleşti. 3 yıldan bu yana aralıksız devam eden ve bu yıl pandemiden dolayı ilki Ağustos ayında yapılan organizasyonun 2.si 29 Ağustos'ta gerçekleşecek.

PAYLAŞ

Bu yaz sezonunda farklı tarih ve konsept seçenekleriyle, tatilide otel odasından sahile yürümeye gerek kalmadan, yelkenliden denize atlanabilecek bir fırsat sunan organizasyonun ilki sona erdi. Organizasyona katılanlar, Ege’nin en güzel koylarına ev sahipliği yapan Göcek’te; yoga ve su sporları ile güne başlayıp, yelken yapmayı öğrenmenin keyfine de vardılar. Denizin ortasında teknelerle oluşturulan havuzda gerçekleşen Happy Hour’lar ile devam eden eğlenceler, akşamları koylarda farklı konseptlerdeki etkinlikler ile hız kesmeden sürüyor. 
YELKEN VE EĞLENCE BİR ARADA
Dj performansları ve sınırsız eğlence ile geçen üç günün ardından kapanış partisiyle bir konserin gerçekleştirildiği More Than Sail’da katılımcılar hem denize hem eğlenceye doydular. Muğla Sailing Organizasyondan Sinan Can Erdal, “3 senedir Göcek ve koylarında bu organizasyonu düzenliyoruz. Bu sene de ilk organizasyonumuzu bitirdik, artık 29 Ağustos’taki ikinci organizasyonu bekliyoruz. Yelkenlilerle beraber insanlar ya bireysel olarak tatile çıkıyorlardı ya da eğitim amaçlı gidiyorlardı. Biz yelkeni ve eğlenceyi bir araya getirebileceğimiz bir organizasyon yapalım istedik. Daha sonra bu hikayeyi iki senedir Ankara Kaptan’la yapıyoruz. Hikaye sadece Göcek’le sınırlı kalmayacak, dünyanın çeşitli yerlerinde de yaptığımız bir işe dönüşecek” dedi.
2.Sİ 29 AĞUSTOS’TA
Erdal; “Aslında bizim bu sene planımız, Mayıs’ta başlayıp Eylül’de bitecek şekilde 18 organizasyon yapmaktı. Ama pandemi organizasyonlarımızın tarihini insan kapasitemizi değiştirtti. O yüzden başlangıcımız da çok gecikti. İnsanlar sosyal mesafelerini koruyarak, bir tık da denizde olmanın verdiği birlikteliğiyle beraber keyifli bir 3’er gün geçirdiler. 29’undaki etkinliğin kapasitesi de yavaş yavaş dolmak üzere. O yüzden bir taraftan yeni tekne için etrafa bakınmaya başlıyoruz. Bu sene 8 tekneyle 56 kişiyi ağırladık. Geçtiğimiz senelerde 12-14 tekneyle çıktığımız zamanlar oldu. Ağustos’taki de 8 ve üzeri olacak gibi gözüküyor şu anda” diye konuştu. 
18-45 YAŞ ARASI KATILABİLİYOR
Erdal; “18-45 yaş arasında katılım şartı arıyoruz. Belli bir insan grubunu hedefliyoruz. İki tane farklı organizasyonumuz var. Birincisi, içkilerin akşam yemeklerine dahil olduğu ve canlı konser performansının olduğu bir konseptimiz var, ona sailing XL diyoruz. Bu modülümüzün fiyatı 5 bin 400 TL. Bir de akşam yemeğine içkilerin dahil olmadığı bir konseptimiz var. Bu modülümüzün fiyatı 4 bin 300 TL. Bu fiyatlara 3 gün ve tüm yemekler dahil” dedi.
MEMNUNİYET HAD SAFHADA
Eğitim ve Charter Firması’nın sahibi Benhür Tokyürek Ankara Kaptan ise “Morethansail’de deniz operasyonlarını yapıyoruz. Organizasyon tamamen yerli olarak başladı. Ankara Kaptan olarak deniz operasyonlarını yapmamızın 2. Senesi. Memnuniyet had safhada güzel. Hele pandemi döneminde insanların evde kalıp sıkıştığı günlerde herkesin kendini denize atma, denizde izole olma ve tatil keyfini yaşama hissiyatını had safhada tatmin ediyor. Aynı zamanda insanlar çok eğleniyorlar. Gidenler de boynumuza sarılıp “ hayatımızda yaşadığımız en güzel 3 gündü” deyip de ayrılıyorlar” şeklinde konuştu. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN