Yelkenciler il yarışlarına hazırlanıyor

Fethiye Yelken Kulübü sporcuları, dünyayı ve ülkemizi olumsuz etkileyen korona virüsü salgını nedeniyle yarışlara ara verilmesine rağmen hazırlıklarını hız kesmeden sürdürüyor. Fethiye Yelken Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Pektaş, 'Bildiğiniz gibi pandemi nedeniyle uzun zamandır yarışlar yapılamıyor. Türkiye Yelken Kulübü tarafından Ekim ayı içerisinde bölgesel ya da il bazında organizasyonlar yapılması planlanıyor' şeklinde ifadeler kullandı.

PAYLAŞ

Muhabirimiz Fatih Dereli'nin haberine göre; Optimist ve lazer kategorisinde 20 sporcu ile yarışmalara hazırlanan Fethiye Yelken Kulübü sporcuları, özverili bir şekilde çalışmalarını devam ettiriyor. Pandemi nedeniyle yarışlara ara verilirken, Ekim ayı içerisinde Türkiye Yelken Federasyonu’nun il veya bölgeler bazında organizasyonlar düzenlemesi planlanıyor. Fethiye Yelken Kulübü sporcuları hazırlıklarını Antrenörler Hüseyin Tarakçı ve Ali Osman Ayan yönetiminde sürdürüyor.

Fethiye Körfezi’nde yarışlara hazırlanan yelkenciler, teknik ve taktik anlamda becerilerini de sergiliyorlar. Fethiye Yelken Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Pektaş her hafta sonu antrenmanlarının olduğunu dile getirerek, amaçlarının organizasyonlardan en iyi sonuçlarla Fethiye’ye dönmek olduğunu belirtti.

ANTRENMANLAR RUTİN OLARAK DEVAM EDİYOR

Fethiye Yelken Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Pektaş yaptığı açıklamada, “Bildiğiniz gibi pandemi nedeniyle uzun zamandır yarışlar yapılamıyor. Türkiye Yelken Kulübü tarafından Ekim ayı içerisinde bölgesel ya da il bazında organizasyonlar yapılması planlanıyor. Bizler bu yönde sporcularımızı hazırlıyoruz. Antrenmanlarımız her Cumartesi ve Pazar günleri rutin olarak devam ediyor. Şu anda hiçbir sıkıntımız yok. Takım olarak hazırız. Yarışmalardan en iyi sonuçlarla Fethiye’ye dönmeyi hedefliyoruz” dedi.

HER HAFTA SONU ANTRENMAN

Antrenman programları hakkında bilgiler de aktaran Pektaş, “İki klasmanda hazırlıklarımız sürüyor. Optimist ve lazer kategorilerinde her hafta sonu antrenmanlarımız 12.00’de başlıyor, 17.00’de sona eriyor. Hava şartlarının el verdiği imkanlarda, antrenörlerimiz gözetiminde çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN