Yaz meyvelerine yoğun ilgi

Her hafta kurulan Salı Pazarı'nda yaz meyvelerine yoğun ilgi oldu. Havaların ısınması ile birlikte pazardaki tezgahlar şenlenirken, vatandaşların mevsim meyve ve sebzelerine yoğun ilgisinin olduğu belirtildi.

PAYLAŞ

Dost Gazetesi Muhabiri Fatih Dereli'nin haberine göre; Yazın gelmesi ile karpuzdan kavuna, kirazdan eriğe, şeftaliden kayısıya daha birçok mevsim meyvesi; tezgahlardaki yerini aldı. Sıcak havalarda ferahlamak için tüketilen meyveler, renkli görüntüler oluşturdu. Sabahın erken saatlerinden itibaren alışverişlerini yapmak için gelenler, imkanları ölçüsünde meyvelerden satın aldılar. Yaz ve meyveleri ile sebzelerine talebin yoğun olduğunu belirten pazar esnafları, korona salgını sürecinde gerekli tedbirleri aldıklarının da altını çizdiler. 

Pazar esnaflarından Süleyman Yongacı yaptığı açıklamada, “Mevsimin en verimli zamanı diyebiliriz. Yaz meyvelerinin hepsinin en lezzetli olduğu dönem. Fiyatlar da oldukça normal düzeyde. Karpuz fiyatları 1,5-2 TL arasında” dedi. 

Pazar esnaflarından Orhan Kaçar açıklamasında, “Yaz meyveleri yeni çıktığı için rağbet görüyor. Herkes imkanı ölçüsünde bu meyvelerden satın alıyor. Mevsim olarak da tam zamanı. Aslında fiyatlar çok yüksek değil ama ekonomi zayıf olduğu için fiyatlar biraz yüksek bulunuyor. Pandemi süreci olduğu için insanlar biraz tedirgin fakat biz tedbirlerimizi aldık. Herkesin de duyarlı olmasını bekliyoruz. Sağlıklı ve hijyenik bir şekilde halkımıza hizmet sunuyoruz” ifadelerini kullandı. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN