''Kemal'' adlı müzikal anlatı, büyük beğeni topladı

Pınar Ayhan tarafından hazırlanan “Kemal” isimli müzikal belgesel anlatı, Fethiye’de büyük ilgi gördü. Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik, Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezinde kalabalık bir seyirci huzurunda sergilendi.

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Bolelli, 26. Dönem CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşların izlediği programda Mustafa Kemal Atatürk’ün çocukluk ve okul yılları müzikal bir dille anlatıldı. Cumhuriyet’in kuruluş yılları ve dönüm noktalarını, bilinen tarihin dışındaki anekdotlarla anlatan Pınar Ayhan’a sahnede müzisyenler eşlik etti. 
“Kemal” adlı müzikal belgeselde, seyirciler küçücük elleriyle tambura yapan bir çocuğu tanıdı. Hayatı boyunca bahçesindeki nar ağacını özleyecek o çocuk; bir de insanları özgür, keyifli ve gülümseyen bir ülkeyi özledi ve dediğini yaptı. Hayallerindeki o ülkeyi inşa etmek için hayatı boyunca uğraştı.Pınar Ayhan’ın etkileyici performansı ile sahnelendiği yerlerde büyük ilgi gören “Kemal” oyunu Fethiye’de de büyük ilgiyle izlendi. Pınar Ayhan’ın güçlü sesi ve oyunculuğuyla 1881’den 1938’e geçmiş bir zaman içinde yolculuk geçiren seyirciler; Ayhan ve ekibini dakikalarca ayakta alkışladı. 

saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
Barbunn Popup