FETHİYE'DEKİ CİNAYETİN ALTINDAN DRAM ÇIKTI

Fethiye'de eşinin tabancasından çıkan tek kurşunla hayatını kaybeden 3 çocuk annesi Gamze Ü'nün büyük bir dram yaşadığı ortaya çıktı. Fethiye'nin Kabak koyunda turist taşımacılığı yapan Birol Ü.'nün eve alkollü geldiği için tartıştığı eşi Gamze Ü.'yü öldü

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

Fethiye'nin Faralya Mahallesinde Cumartesi günü gece 03:00 sıralarında eve alkollü gelen eşi Birol Ü. ile tartışan Gamze Ü. (31), eşinin tabancasından çıkan tek kurşunla ağır yaralandı. Ölüdeniz Jandarma Karakol Komutanlığını arayan Birol Ü., eşini vurduğunu, eşinin yaralandığını söyleyince Jandarma ve sağlık ekipleri olay yerine geldiğinde Gamze Ü.'nün ruhsatsız tabancadan çıkan tek kurşunla hayatını kaybettiğini belirledi. 3 çocuğunun önünde eşini öldüren alkollü vaziyetteki Birol Ü., jandarmaya teslim oldu. Eşini öldürdüğünü itiraf eden katil koca, tutuklanıp cezaevine gönderildi. Jandarmada ifade vermeyen Birol Ü., Cumhuriyet Savcılığında ifade verdi. Gamze Ü.'nün cesedi Muğla Adli Tıp kurumunda yapılan otopsinin ardından cenazesi Faralya Mahallesinde gözyaşları ve dualarla toprağa verildi.

14 yıl önce lise yıllarında aşık olduğu Birol Ü.'ye kaçarak evlenen Gamze Ü.'nün eşinden gördüğü şiddetin büyük bir drama ulaştığı ortaya çıktı. 3 çocuk annesi genç kadının eşinden sık sık şiddet gördüğü iddia edildi. Gamze Ü.'nün 2 yıl kadar önce jandarmayı arayıp eşinden gördüğü şiddet yüzünden kadın sığınma evinde kalmak istediği ve 3 ay kadar çocukları ile birlikte kadın sığınma evlerinde kaldığı ortaya çıktı. Birol Ü.'nün mahalle muhtarı ve eşinin babasından kadın sığınma evinden getirilmesini istediği ve şiddet uygulamayacağını söylediği de öğrenildi. Pek çok kez eşinden gördüğü şiddetin ardından çocuklarıyla birlikte baba evine giden Gamze Ü.'nün babasının da durumunun iyi olmaması nedeniyle kızına ''Eşinle iyi anlaş. Ortada çocuklarınız var'' diyerek tekrar Birol Ü.'ye gönderdiği öğrenildi. Faralya Mahallesinde ilk kez yaşanan böyle bir cinayet olayı mahalleyi yasa boğarken, acılı baba Üzeyir Köle, mezara giden kızı cezaevine giden eşi Birol Ü. nedeniyle ortada kalan 3 çocuğa nasıl bakacağını kara kara düşünmeye başladı. Üzeyir Köle'nin Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İlkay Türkoğlu ile telefonla durumunu anlattığı da öğrenildi.

Üzeyir Köle, ''Kızım eşi tarafından öldürüleceğini hep söyledi. İnanamadık. Çocukları nedeniyle aile parçalanmasın istedik. Ama eşi kızımı katletti'' diye konuştu. Üzeyir Köle; ''Olay günü yani Cumartesi günü kızım Gamze çocuklarıyla beraber benim yanımdaydı, akşama kadar yanımızdaydı. Bana dedi ki kocam beni öldürecek. Benim halim ne olacak dedi. Senin 3 tane çocuğun var. Bak, benim 1 kolum yok dedim. Ben senin çocuklarına bakamam, baksam bile bu yaşlı ve çoban halimle kaç gün bakarım en fazla 1 hafta bakarım dedim. O anda dedi ki Denizli’deki kadın ayrılması için baskı yapmış ama benim 3 tane çocuğum var nasıl ayrılırım dedi kızım. Buraya benim yanıma gelip ağladı. Yuvan yıkılmasın kızım, 3 tane çocuğun var yine de sen evine git dedim. Baba ben gidiyorum, hakkını helal et, buraya son gelişim benim. Bu adam beni öldürecek dedi. Aynı gün gece kocasının öldürdüğü haberi geldi. Şaşkına döndük'' ifadelerini kullandı.

''KAÇARAK EVLENDİ''

Kızının lise yıllarında tanıştığı Birol Ü. ile kaçarak evlendiğini ifade eden acılı baba Üzeyir Köle, ''İlkokul, Ortaokul bittiğinde ben kızımı liseye kattım. Lisede 2’nci sınıfa geçti. Lisede 2’nci sınıfta okurken bir gün akşamüstü kaybolduğunu öğrendim. 3 gün kızımı aradım. Jandarmaya başvurdum. 4’ncü gün Karadere mahallesinde kızımın haberini aldım. Jandarmaya ikisini yakalattım. Jandarma götürdü, ifadesini aldı. Jandarma ne yapalım dedi, bende komutanım bu kendi kaçmış dedim.Şimdiki eşine teslim ettim. Ben insanlığımı, görevimi yaptım. Onlar birlikte hayat kurdular, saygı gösterdik'' dedi.
''KIZIM ÇOCUKLARIYLA YURDA GİTTİ''

Üzeyir Köle, ''Eşi Birol Ü. kızımı hep dövüyordu. Kızım pek çok kez bize anlattı. Biz elimizden geldiğince araya girip çocukları olduğu için evliliğin yıkılmasını istemiyorduk. Bunun üzerinden 1-2 sene önce Eşi, kızımı yine dövüp sövmüş. Kızım jandarmaya başvurup yurt evine (kadın sığınma evine) gitti. 3-4 ayda geldi. Kızım bana geldi dedi ki Eşim beni dövüyor, sövüyor, boşanacağım baba dedi. Kızım 3 tane çocuğun var, nasıl yapacaksın, benim 1 kolum yok ben bakamam dedim yine. Birol Ü., yani eşi o dönemde bana geldi. Gamze kadın sığınma evine gitmiş. Aradım, bulamadım. Ne olur bulalım dedi. Gamze'ye ulaştık. İkna ettik. Ama sonunda kızımı kaybettik'' dedi.
''3 ÇOCUK ÜZERİMİZDE KALDI''

Üzeyir Köle, ''Birol Ü.'nün işi iyiydi. Kabakta servisle turist taşıyordu. 3 tane çocuk benim üzerime kaldı, tek kolumla ben ne yapacağım. Kolumu 2006 yılında çalışırken üzerime kaya düştü, Antalya'da hastanede gözümü açtığımda sol kolumu kesmişler. Bu halimle hiç bir şey yapamıyorum. Benim 8 çocuk vardı, 1 tanesi öldü 6 kız bir oğlan vardı, kızım da gitti şimdi 5 kız 1 oğlum kaldı'' dedi.
''KIZIMA MESAJ ATMIŞ''

Gençlere evlilik konusunda iyi düşünmelerini tavsiye eden acılı baba Üzeyir Köle, Birol Ü.'nün bir kadınla ilişkisi olduğunu, bu yüzden kızına ayrılması için şiddet uyguladığını da iddia ederek; ''Kızıma ilk seni öldüreceğim, sonra abini öldüreceğim en sonda ananı, babanı temizleyeceğim diye mesaj atmış. Eşim beni dövüyor sövüyor diye kızım bana şikayet etti. Kızım kadın yüzünden öldü. Gençler aklını başına toplasın, düşünsünler, ona göre evlilik konusunda hareket etsinler'' dedi.

''İLK KEZ BÖYLE BİR OLAY OLDU''

Faralya mahallesinde ilk kez böyle bir üzüntülü cinayet yaşadıklarını ifade eden Mahalle Muhtarı Hasan Karaburun, ''Mahalle yasta. Aile içi anlaşmazlıkları vardı. Ama olayların bu hale geleceğini tahmin edemedik'' dedi. Karaburun; ''Böyle bir şeyi mahallemizde ilk kez duyuyoruz, görüyoruz çok üzüntülüyüz. Daha önce Faralya mahallemizde böyle bir şeyle karşılaşmamıştık. Herkes biliyordu olan olayları ama bu boyuta geleceğini tahmin edemedik. Gece 02:50 saatlerinde jandarma beni aradı. Jandarma Faralya mahallesinden Birol Ü. Şahsı tanır mısın diye sordu. Tanıyorum var öyle birisi dedim. Bu şahıs eşini yaraladığını söyledi. Böyle bir şey yapabilir mi dedi. Bende yapma ihtimali var dedim, aile içi anlaşmazlıklar vardı dedim. Jandarma 15-20 dakika içerisinde toplanıp geldiler. Jandarmayla beraber eve gittik. Şahıs kapının önünde oturmuş bekliyordu, jandarma hemen şahsı teslim aldı. Evin içerisine girdiğimizde Gamze Ü.'nün ölmüş olduğunu gördük. Şahıs jandarmayı aradığında yaraladığını söylemiş. Yan komşusu abisini çağırmış, telefonla yanına abisi indiğinde beni aradı. Olandan haberin var mı diye sordu. Bende Birol’la mı ilgili evet dedim, jandarmaya yaraladığını söylemiş dedim. Ama daha kötü öldürmüş dedi. Ondan sonra ben olayı öğrendim. Yaklaşık 1,5-2 yıl önce Gamze Hanım jandarmayı aramış. jandarma da beni aradı şahsın evini sordu. Gamze Ü. evi nerde diye jandarma beni aldı gittik. Kız aslında şiddetten dolayı gelin beni alın devlet bana sahip çıksın diye telefon etmiş. Bende oraya gittiğimde öğrendim. Eşyalarını aldı gitti. 2-3 ay sığınma evlerinde kaldı. Orada eşi onu çok aradı. Eşi o dönemde bana benim karımı da nasıl habersiz götürürsünüz dedi. Bende herhangi bir bilgim olmadığını söyledim. Beni jandarma aradı, bu evi tarif et dedi bende tarif etmiştim. O süreç içerisinde eşi karısını sığınma evlerinde çok aradı'' dedi.

''BİROL Ü. İNTİHARA KALKIŞMIŞ''

Karaburun, ''En sonda bulamayınca intihara kalkıştı. Kelebekler Vadisinden oradan ambulansı aramış ben intihar edeceğim bilginiz olsun demiş. Beni de yetkili kişiler aradı, böyle bir şahıs var mı diye bende var dedim. İntihara kalkıştığını söylediler bana ve oradan telefonla şahsa ulaştık, ikna etmeye çalıştık ve ikna ettik. Eşini tekrar razı etti geri getirdi. Birkaç ay öncesinden Gamze Ü.'yü gördüm, kocam bana çok baskı yapıyor ve kısıtlama getiriyor dedi. Kabakta turist taşımacılığı yaptığından bu yana bana karşı kötü davrandığını söyledi. Bizler de çok aile içerisine giremediğimiz için ayrıntılarını bilemedik'' dedi.

Mahalle sakinlerinden Recep Uslu da ''Komşuyuz. Böyle bir olay hepimizi derinden üzdü'' diyerek; ''Keşke bu olay gerçekleşmeseydi ama artık yapacak bir şey yok başa geleni çekeceğiz çaremiz yok. Burada komşuyuz arkadaşımızla her zaman birbirimize yardımcı olacağız. Duyunca olay karşısında şok olduk'' dedi.

BU ÇOCUKLARA NASIL BAKACAĞIM?
Acılı baba Üzeyir Köle, 13 yaşındaki Deniz, 10 yaşındaki Volkan ve 3 yaşındaki Umut'u göstererek ''Annesi mezara, babası cezaevine gitti. Bu 3 çocuğa nasıl bakacağım. Devletimden yardım ve destek istiyorum'' dedi.
EVDEN 6 AV TÜFEĞİ, 200'E YAKIN FİŞEK ÇIKTI
Eş katili Birol Ü.'nün evinde arama yapan jandarma aralarında ruhsatlı da olan 6 adet av tüfeği ile 200'e yakın fişek buldu. Katil zanlısı Birol Ü.'nün avcılık yaptığını, bu yüzden av tüfeği bulundurduğunu ifadesinde belirttiği öğrenildi.

saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
Barbunn Popup