Vali Orhan Tavlı'dan 19 Mayıs mesajı

Muğla Valisi Orhan Tavlı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

PAYLAŞ

Tavlı mesajında şu ifadelere yer verdi: 
“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan bağımsızlık meşalesiyle Aziz Milletimiz, kendi özgür iradesine, istiklal ve istikbaline her koşulda sahip çıkacağını tüm dünyaya ilan etmiştir.

Samsun’da yakılan bağımsızlık meşalesi, tüm yurdumuza dalga dalga yayılmış, halkımızın azim ve kararlığıyla birlik ve beraberlik içerisinde verilen eşsiz mücadele sonucunda büyük zafere ulaşılmıştır. Tarihi eşsiz zaferlerle dolu aziz Türk Milleti, inanç, cesaret ve kararlılıkla yürüdüğü yolda, her türlü zorluğa göğüs germiş, canı pahasına vatanına, bayrağına, istiklal ve istikbaline yönelen tehditleri kahramanca bertaraf etmiştir. 

Yokluk ve imkânsızlıklar içerisinde, büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, geleceğimizin güvencesi, umudu gençlere emanet edilmiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet’i biz kurduk, onu yüceltecek ve devam ettirecek sizlersiniz.” diyerek, Türk gençliğine duyduğu sevgiyi ve güveni göstermiştir.

Sevgili Gençler,

Sizler ülkemizin daha da ilerlemesinin, büyümesinin en büyük güvencesisiniz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Samsun’da yakılan istiklal meşalesini, bugün de, gelecekte de aynı kararlılıkla taşıyacağınızı biliyor ve üstlendiğiniz bu büyük görevi en zor koşullarda dahi layıkıyla yerine getireceğinize inanıyoruz. Sizlerin üstün gayret ve çalışmaları sayesinde 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerleyeceğiz. 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan bağımsızlık meşalesi bu topraklarda sonsuza kadar yanmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.” 


 

Semranur İnce

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN