Vali Orhan Tavlı Başkanlığında İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Düzenlendi

Kamu hizmetlerinin etkin, hızlı, verimli ve sağlıklı yürütülmesini sağlamak, vatandaşlara yönelik en iyi kamu hizmetini sunabilmek amacıyla, Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında, İl İdare Şube Başkanları Toplantısı yapıldı.

PAYLAŞ

5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 24. Maddesi uyarınca yapılan toplantıda Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri hazır bulundu.

Vali Orhan Tavlı, pandemi sürecinde tüm tedbirlerin alınması, denetimlerin titizlikle sürdürülmesi, aşı çalışmalarına nezaret edilmesi ve Hıfzıssıhha Kurulu kararlarının eksiksiz uygulanması konusunda kurum müdürlerine uyarılarda bulundu.

Havaların ısınmasıyla birlikte yangın riskinin arttığı yaz mevsiminde, olası orman yangınlarının önlenmesine yönelik yapılması gereken ortak çalışmaların da ele alındığı toplantıda, orman yangınları ile mücadele kapsamında kurumlar arası işbirliğinin önemi vurgulandı. 

Toplantının devamında turizm sezonunda başta asayiş ve güvenlik konuları olmak üzere her türlü tedbirin alınarak, ilave tedbirlerin gözden geçirilmesi, devam eden kamu yatırımlarının yakından takip edilmesi, kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması, vatandaş memnuniyetini ön planda tutan çalışmalar yürütülmesi, kaçak yapılarla mücadele, kamu binalarında Covid-19 tedbirleri kapsamında alınan tedbirler konusunda hassas davranılması konuları ele alındı.

Kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun önemine değinen Vali Orhan Tavlı, tüm kurumlarla birlikte çözüm odaklı hizmet anlayışıyla vatandaşların ihtiyaç duyduğu hizmeti en iyi, en hızlı bir şekilde sağlamak amacıyla çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Toplantıda Muğla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından pandemi sürecinde alınan tedbirler, yürütülen çalışmalar ile ilde tamamlanan ve devam eden sağlık yatırımları hakkında sunum yapıldı.

İl İdare Şube Başkanları toplantısı, gündem maddeleri üzerinde yapılan değerlendirmelerin ardından karşılıklı görüş alışverişinin yapılması ile sona erdi.


 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN