Uysal, 'Beklentimiz daha fazla İngiliz misafirimizin gelmesiydi'

21'inci Ölüdeniz uluslararası hava oyunları festivaline yerli ve yabancı turistlerden yoğun bir katılım oldu. Festivalin Fethiye turizmine katkılarını FRT TV mikrofonlarına anlatan Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, 'Ölüdeniz'i Ekim ayının son günlerinde bu kalabalığı festival olmasa bir arada göremezdik. İngiliz turistlerin gelmesini bekledik ama maalesef istediğimiz ölçüde olmadı ancak festival sayesinde bölgemize yurt içinden çok sayıda misafirimiz Ölüdeniz'e geldi. Bu sene pandemiden dolayı istediğimiz ölçüde olmasa bile konaklama sektörüne de Ölüdeniz ve Fethiye esnafına da festival katkı sağladı' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi -

FESTİVAL KONAKLAMA SEKTÖRÜNE VE ESNAFA KATKI SAĞLADI
21’inci Ölüdeniz uluslararası hava oyunları festivalininin konaklama sektörüne ve esnafa katkı sağladığını belirten Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, “Ölüdeniz’e Fethiye’ye çok önemli bir değerli katma değer sağlanmıştır. Biz hem dernek ve otelciler olarak bu festivalin 21 yıldır ayakta kalması için elimizden gelen katkıyı sağlamaya çalışıyoruz. Festivaller zor işlerdir, fedakarlıkla yürütülen işlerdir özetle ilk yıllardan bugüne kadar festivalin ayakta kalmasını sağlayan tüm yetkililere, emek veren tüm çalışanlara teşekkür ederiz. Görüyorsunuz Ölüdeniz’i Ekim ayının son günlerinde bu kalabalığı festival olmasa bir arada göremezdik. İngiliz turistlerin gelmesini bekledik ama maalesef istediğimiz ölçüde olmadı ancak festival sayesinde bölgemize yurt içinden çok sayıda misafirimiz Ölüdeniz’e geldi.  Bu sene pandemiden dolayı istediğimiz ölçüde olmasa bile konaklama sektörüne de Ölüdeniz ve Fethiye esnafına da festival katkı sağladı.  İnşallah hep beraber bu festivali daha iyi ve uluslararası yerlere taşıyabiliriz özetle bu sene emeği geçen Fethiye Belediyemize teşekkür ederiz çok ciddi manada katkı sağladılar inşallah kazasız çok güzel bir festival olur hepimiz festivalin tadını çıkarırız” dedi.

BİZİM BEKLENTİMİZ DAHA FAZLA İNGİLİZ MİSAFİRİMİZİN GELMESİYDİ
Beklentilerin bölgeye daha fazla İngiliz misafirlerin gelmesi yönünde olduğunun altını çizen Başkan Uysal, “Fethiye’nin turizme mutlaka katkısı oldu ancak İngiltere beklediğimiz ölçüde olmadı. Bazı otellerimizde İngiliz misafirler var ama tüm bölgeye yayılmadı. Bizim beklentimiz İngiliz misafirlerimizin bölgemize daha fazla gelmesiydi azda olsa İngilizlerin gelmesi hem festivale hareketlendirme getirdi. Yaz boyunca bölgemizde Rus ve Ukranyalı misafirlerimiz bölgemizdeydi Türk misafirlerimiz bölgemizdeydi onların sayesinde kötü sezonu iyiye çevirdik. Yani kötünün iyisi bir sezon geçirdik. Malum haziran ayı itibariyle bölgemizde yoğunluk yaşamaya başladık. O yüzden bu sezonda festival istediğimiz düzeyde olmasa bile geçen sene pandemiden dolayı yapamamıştık. Kesinlikle bu sene yapılmasında fayda vardı gördüğünüz gibi çok keyifli ve eğlenceli alandayız çok güzel yarışmalar yapılıyor inşallah önümüzdeki yıllarda daha gelişerekten bu festival devam eder” ifadelerini kullandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN