Uygulama sayesinde 170'in üzerinde olaya müdahale edildi

Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) tanıtımı amacıyla Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği tarafından Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi önünde stant kuruldu. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan standı ziyaret ederek, görevlilerden bilgi aldılar. Kaymakam Fırat, 'Kadına yönelik şiddet, toplumsal olarak çözmeye çalıştığımız bir konu. Son 4 ayda uygulamayı Fethiye'de 170'in üzerinde kullanan hanım kardeşlerimiz olmuş' şeklinde ifadeler kullandı. 

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği tarafından kurulan KADES tanıtım standı, Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi önünde kuruldu. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, uygulamanın nasıl kullanılacağı hakkında görevlilerden bilgiler aldı. 4 aylık süreçte Fethiye’de 170’in üzerinde kadının bu uygulamayı kullandığı öğrenildi. Stantta görevli polisler, vatandaşlara yönelik bilgilendirme çalışması da gerçekleştirdiler. 

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat yaptığı açıklamada, “Kadına yönelik şiddet, toplumsal olarak çözmeye çalıştığımız bir konu. İçişleri Bakanımızın da üzerinde hassasiyet ile durduğu önemli bir konu. Farkındalığın oluşması anlamında KADES uygulaması tanıtımı için arkadaşlarımız stant açtılar. Son 4 ayda uygulamayı 170’in üzerinde kullanan hanım kardeşlerimiz olmuş. Bu durum uygulamanın kolay erişilebilir olduğu ve etkin tanıtıldığını gösteriyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN