Üreticilerin ve komisyoncuların nabzını tutmaya devam ediyor

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Karaçulha Toplantıcı Hali'nde üreticiler ve komisyoncularla görüştü. İlçe Başkanı Öztürk, korona virüsü pandemi sürecine rağmen Fethiye domatesinin yurtdışına ihracatının devam ettiğini belirtti.

PAYLAŞ

Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını döneminde güvenilir ve sağlıklı ürünlere ulaşmada üreticilerin ve toptancı hallerinin büyük önem taşıdığına değinen AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Karaçulha Toplantıcı Hali’nden sebze ve meyve ihracatının sürdüğünü kaydetti. Çiftçilerin ve komisyoncuların ilettiği sorunları not aldığını kaydeden Öztürk, bunların çözümü için işbirliği halinde çalışmaya devam edeceklerini vurguladı. 

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “Türkiye’nin en kaliteli domateslerini üreten çiftçilerimizin ürünlerini; ülkemizin dört bir yanına sevk ve yurtdışına ihraç edilmek için hazırlandığı Fethiye Karaçulha Toptancı halinde üretici ve esnaflarımızın sorunlarını dinledik. 
Bildiğiniz gibi dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını var. Sıkıntılı bir süreç yaşamamıza rağmen devletimiz gerekli önlemleri alıyor. Biz içinde bulunduğumuz dönemde esnaflarımızı da ziyaret ediyoruz. Sorunları dinleyip, not alıyoruz. Bunları çözmek için üreticilerimiz ve komisyoncularımızla işbirliği halinde çalışacağız” dedi. 

Açıklamasını sürdüren İlçe Başkanı Öztürk, “Güvenilir gıdaya ulaşmak, sağlık sorunlarının yaşandığı bu dönemde çok önemli hale geldi. Fethiye’den ihracatlar da devam ediyor. Bunun aksamaması gerekiyor. Durmadan üretim yapan çiftçilerimize saygımız sonsuz. Devletimizin üretime olan desteği devam edecektir” ifadelerini kullandı. 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN