Üretici pazarında yoğunluk yaşandı

Fethiye'de her hafta Cuma günleri kurulan üretici pazarında yoğunluk yaşandı. Korona virüsü salgını nedeniyle alınan tedbirler uygulanmaya devam ediyor.

PAYLAŞ

Dost Gazetesi Muhabiri Fatih Dereli'nin haberine göre; Vatandaşlar sabah erken saatlerden itibaren alışverişlerini yapmak üzere üretici pazarının yolunu tuttular. Havaların ısınması ile pazardaki ürün çeşitliliğinin arttığı belirtilirken, üreticiler ve alışveriş yapan vatandaşlar maskelerini takıp; sosyal mesafe kuralına uymaya özen gösterdiler. 

Üretici pazarında zencefil kilosu 100 TL’den satılırken; kuzugöbeği mantarı kilosu 130, sarımsak da 50 TL’den satıldı. Doğada yetişen bir mantar türü olan tırnaklı (halı saçağı) ise kilosu 40 TL’ye alıcı buldu. Bu hafta üretici pazarında kavun tanesi 10 TL, domates 4-5 TL, salatalık 4 TL, limon 8 TL, barbunya 15 TL, elma 4 TL, fasulye 8 TL, biber 3-5 TL, bakla 4 TL ve portakal 3,5 TL’den satıldı. 

Üreticiler yoğunluğun geçen haftalara oranla azaldığını belirterek, vatandaşların pazara talebinin yine de iyi olduğunu söylediler. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN