Üretici pazarı sakin geçti 

Fethiye'de her hafta cuma günleri kurulan üretici pazarı sakin geçti. Korona virüsü salgınına karşı vatandaşlar mümkün olduğu kadar alışverişlerini tamamlayıp, evlerine dönmeye çalıştılar. Üreticiler de sebze ve meyveleri poşetleyip, kendi önlemlerini alarak halka hizmet sundular. 

PAYLAŞ

Dost Gazetesinden Fatih Dereli'nin haberine göre; Fethiye’de her hafta cuma günleri kurulan üretici pazarı sakin geçti. Korona virüsü salgınına karşı vatandaşlar mümkün olduğu kadar alışverişlerini tamamlayıp, evlerine dönmeye çalıştılar. Üreticiler de sebze ve meyveleri poşetleyip, kendi önlemlerini alarak halka hizmet sundular. 

Korona virüsüne karşı vatandaşlar mümkün olduğunca evde kalmaya çalışırken, mutfak ihtiyaçları için alışveriş yapmak üzere üretici pazarına uğradılar. Bazı vatandaşlar ile üreticiler maske ve eldivenlerini takarak, önlem aldılar. Üreticiler vatandaşlardan alınan tedbirlere uymasını isterken, evde kal çağrısında bulundular. 

Üretici pazarında satış yapan üreticiler, “Halkımız mümkün olduğu kadar evde kalmaya çalışsın ve alınan tedbirlere uysunlar. Biz ürünlerimizi poşetledik ve hijyenik bir şekilde satışa sunduk. Eldiven ve maskelerimizi takarak önlemimizi aldık. 65 yaş üstü vatandaşlarımız sokağa çıkma yasağına uysunlar. Yalnız yaşayan yaşlıların alışveriş gibi ihtiyaçları için Vefa Sosyal Destek Grupları kuruldu” dedi. 


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN