'Üniversiteler fuhuş evleri' sözlerine Muğla'dan kınama

Katıldığı bir televizyon programında üniversiteler için 'fuhuş evleri' ifadelerini kullanan Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında Eğitim Sen Muğla İl Başkanlığı kınama mesajı yayımladı.

PAYLAŞ

Sakarya Üniversitesi Profesörünün bir televizyon kanalının canlı yayınında 'Üniversiteler neredeyse fuhuş evleri' sözleri sonrası Eğitim Sen Muğla İl Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada; 'Kendisi de akademik unvan taşıyan ve kesinlikle haketmediğini düşündüğümüz adı geçen şahsı en ağır biçimde kınıyoruz' denildi.
Eğitim Sen Muğla Şube Başkanı Birdal Savran'ın yapmış olduğu açıklamada şunlar şöylendi: "Üniversitelerimiz son dönemlerde birçok sorun yaşamaktadır. Bu sorunlardan biri akademisyenlerin bir kısmının son derece liyakatsiz ve yetersiz olmasıdır. Dolayısıyla üniversiteler, ürettikleri ve toplumla paylaştıkları insan, doğa ve toplum yararına bilgilerle değil  skandallarla gündeme gelmektedir. Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu yetersizliği de aşarak hadsiz bir biçimde Akit TV’nin canlı yayınında üniversiteler için "Üniversiteler neredeyse fuhuş evleri" diyerek tüm üniversiteleri ve üniversite camiasını aşağılamıştır. Kendisi de akademik unvan taşıyan ve kesinlikle hakketmediğini düşündüğümüz adı geçen şahsı en ağır biçimde kınıyoruz. Üniversitelerin hedef alınmasının nedeni özgürlük düşünden duyulan korku, aydınlık yarınları engelleme telaşıdır. Şimdi bize düşen hep birlikte bu karanlığa karşı durmak ve üniversiteleri savunmaktır.Konuya ilişkin  hukuki girişimlerde bulunacağımızın ve hesap soracağımızın bilinmesini isteriz. Üniversitedeki çürümeye karşı mücadelemiz, insan toplum ve doğa yararına üniversiteye ulaşıncaya kadar sürecektir."
 

Ferdi Yavuz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN