Uluslararası Fethiye 2. Spor festivalinin tarihi belli oldu

Uluslararası Fethiye 2. Spor festivali 1-4 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivale Lokman Hekim Fethiye Esnaf Hastanesinin sponsor olduğu öğrenilirken festivalde 5 branşta değişik ülkelerden bin 500 e yakın sporcu ve yöneticinin katılması bekleniyor. Uluslar arası Fethiye spor festivali Fethiye İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü organizesinde yapılacak. Fethiye İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı ziyaret ederek Uluslar arası Fethiye 2. Spor festivali hakkında bilgiler aktardı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi - Abdurrahman Yılmaz


BAŞKANIM BİZE VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU
Fethiye’ye kazandırılan spor lise hakkın konuşan Fethiye İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, “Bugün sayın başkanımızı ziyarete geldik, bu bir teşekkür ziyareti. Malumunuz Fethiye’miz de spor lisesi açıldı, spor lisesi ile ilgili başkanımızın gayretlerini yakından gören birisi olarak özellikle başkanımıza teşekkür için geldik. Bu arada küçücük bir anekdotta anlatayım, yanılmıyorsam 2019 yılıydı bir programda değirmenbaşında okullar bölgesindeydik o süreçte endüstri meslek lisesinin taşınması ile ilgili bir takım sıkıntılar vardı. Başkanıma o gün dedim ki “başkanım gelin burayı spor lisesi yapalım” diye başkanım o gün dedi ki “müdürümüz burası taşınacak ama söz veriyorum sana spor lisesi ile elimden gelen bütün gayreti göstereceğim” diye söyledi. Sonra ki süreçte de Ankara’ya ziyaretlerinden sonra başkanım benden bir takım dökümanlar istedi lisanslı spor sayıları ile ilgili ve spor lisesinin açılacağı müjdesini verdi. Ben bugün buraya gerçekten ilçe spor müdürü olarak başkanımıza teşekkür etmek için buradayım. Tabi bu sadece spor lisesi ile alakalı onun dışında bizim her türlü sıkıntımızı sağ olsun bire bir ilgileniyor, alakadar oluyor o anlamda da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

ULUSLAR ARASI FETHİYE 2. SPOR FESTİVALİ 1-4 EKİM
Fethiye’de gerçekleşecek olan Uluslararası Fethiye 2. Spor festivalin 1-4 Ekim tarihlerinde yapılacağını belirten Fethiye İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, “Spor lisesinde başkanım bir söz verdi o sözüne binaen ben teşekküre geldim, bir sözü daha var inşallah onunda ilerleyen süreçte gelip başkanıma teşekkür edeceğiz, diğer sözü de olma yolunda ilerliyor. Önümüzde de uluslararası Fethiye Spor festivalimiz var daha doğrusu şöyle söyleyeyim Esnaf Hastanesi Uluslararası Fethiye Spor Festivali, Esnaf hastanesi festivalimize sponsor oldu o anlamda kendilerine çok teşekkür ediyorum. Festivalimiz 1-4 Ekim arasında ilçemizde 5 branşta faaliyet gösterecek. Bu branşlar halk oyunları, tenis, yüzme, bisiklet ve ülkemizde ilk defa yapan oturarak plaj voleybolu. Ben bu anlamda da her zaman yanımızda olan başkanımıza yine desteklerini istiyoruz, destek için buraya geldik. Mutlaka başkanımızın da bize yapacağı katkılar olacaktır. İnşallah ilçemize, ülkemize çünkü ülkemizde ilk defa yapılan ilk ve tek organizasyon. İlçemize, ülkemize hayırlı ve uğurlu olur” şeklinde konuştu.

GENÇLERE ÇOK ÖNEM VERİYORUZ
Gençlerin önemli olduğunu ve gençlere yönelik bütün projeleri desteklediklerine değinen AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk “Bugün gençlik spor ilçe müdürümüz bizi ziyarete geldiler, ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Biz tabi ilçe kongresini yaptıktan sonra 1. yılımız çok yaklaştı ama 1 yıl içinde bazı işleri başarmanın da tabi mutluluğundayız. Sağ olsun müdürümüz bize basın önünde ya da diğer görüşmelerimizde her zaman Fethiye’de ki eksikleri hep söylemiştir, gençler için ne yapabiliriz? Bizde hem Ak Parti olarak hem şahsen ben Turgay Öztürk olarak hem de ilçe başkanı ve teşkilatım olarak gençlere çok önem veriyoruz, Sayın Cumhurbaşkanımız da bu konuda bize telkinleri var, gençler için ne gerekiyorsa yapın bizde burada destek verelim diye. Baştan itibaren aldığımız bütün datalar müdürümüzün doğru aktarımları bizi doğru yolda ilerletiyor ve taleplerimiz yukarıya ya merkezimize ya da bakanlıklarımıza o şekilde iletiyoruz. Bu güzel bir işbirliği oluyor, bürokratlarımızın bize doğru bilgileri, zamanında vermeleri, taleplerini iletmeleri sonuca doğru götürüyor bizi. Umarım bu şekilde devam edecek” ifadelerini kullandı.

SPOR LİSEMİZE TALEP OLDUKÇA İYİ
Eğitime başlayan spor lisesine öğrencilerden oldukça iyi talep aldıklarını belirten Başkan Öztürk, “Spor lisesi konusunda geçtiğimiz günlerde sizler duydunuz, bizleri ziyaret ettiniz, açıldı inşallah bu sene öğrencileri alacaklar. Bu yıl için 2 sınıf olma ihtimali var, arkasından tabi yeni yılda açılanla birlikte 300 kişiye kadar öğrenciye ulaşacak. Şuanda bile, geçen müdürümüzü de ziyaret ettik 300 kişi olur daha günlerde ama şuan da 50-60 kişi ilgi ve talep, yurtdışından bile var hatta yurtdışında yaşayan Türklerden bile var. Buraya tabi milli futbolcular gelebilir başka spor dallarından öğrenciler gelebilir, aileleri çok ilgileniyor bu konuyla ilgili. Hatta başka okulları bırakıp spora geçmek isteyenler bile var. Güzel bir eser olacak inşallah Fethiye’miz ve gençler adına, ben Fethiye’mize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum bundan sonraki süreçte de olimpik yüzme havuzumuzu da sonuçlandırabilirsek bunun haricinde inşallah eğitimle, gençler ile ilgili başka projelerimizde var. Aşama- aşama oldukça da bunların bilgilerini sizlere aktaracağız” dedi.

FESTİVALİN FETHİYE’YE BÜYÜK KATKISI OLACAK
Uluslararası Fethiye 2. Spor festivalinin Fethiye’ye büyük katkısı olacağının altını çizen AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “Bildiğiniz gibi 1-4 Ekim tarihleri arasında Fethiye Uluslararası bir festival olacak, 5 branşta bu organizasyonu gençlik spor il ve ilçe müdürlüğümüz organize ediyorlar kendilerine teşekkür ediyoruz. Fethiye için bu konuda istişaremizi yapıyoruz, bu nasıl sürekli hale ve geleneksel hale getirebiliriz ya da başka branşları daha ilerleyen zamanlarda neler yapabiliriz diye o konuda ki çalışmalarım oluyor hem müdürümüz hem bütün Gençlik ve Spor bakanlığı camiasına teşekkür ediyorum. Bizim yapacağımız katkı ne olursa yapmaya her zaman hazırız, biz hep beraber Fethiye’miz için çalışıyoruz Fethiye’mize değer katacak projelerin her zaman arkasında olacağız” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN