Üç ton çöp topladılar

Fethiye Belediyesi ve Fethiye'de yaşayan yerleşik yabancılar, Çalış, çevre yolu kavşağı'nda Karagedik Mahallesi ve Ölüdeniz'de çöp topladılar. 

PAYLAŞ

Yerleşik yabancılar ve Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yaklaşık 3 saatte üç ton civarında çöp topladılar. Sosyal medyada bir araya gelen yerleşik yabancılar, Fethiye Belediyesi işbirliğinde birçok bölgede temizlik kampanyası yaptılar. ‘Fethiye Temiz Kalsın’ sloganıyla yapılan temizlik çalışmasında Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mahmut Bayraktar da katılım sağladı. Bayraktar, “Çalış’ın ardından Çevre Yolundayız.     Burası çöplük değil, doğa! Fethiye’nin belli noktaları var, buralarda aynı şeylerle karşılaşıyoruz. Gençlerimiz yeni bir yer keşfetmişler. Şuan buradayız. Ama bu keşfedilen yerleri bu hale getirmesinler. Lütfen yerlere çöp atmayın” dedi.
İngiliz vatandaşı Ian Smith ise, “Burası çok güzel bir ülke. Biz de güzel ve temiz kalması için çalışıyoruz. Burada yaşayan insanların piknik yaptıktan sonra çöpleri burada bırakmaması gerekiyor. Doğayı kirletmemeliyiz” dedi.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN