Türkiye'nin Lezzetleri Bu Etkinlikte Buluştu 

Fethiye'de geçtiğimiz günlerde Atatürk Caddesi üzerinde kurulan Bölgesel Lezzetler Kermesi büyük ilgi görüyor.

PAYLAŞ

Fethiye’de geçtiğimiz günlerde Atatürk Caddesi üzerinde kurulan Bölgesel Lezzetler Kermesi büyük ilgi görüyor. Karadeniz, İç Anadolu ve diğer bölgelere ait yiyecekler; uygun fiyatlarla halkın beğenisine sunuluyor. 19 Şubat Çarşamba gününe kadar açık kalacağı belirtilen etkinliğin talep olması halinde uzatılabileceği bildirildi. 

Cağ kebabından bumbara, künefeden şalgam suyuna, pişmaniyeden gözlemeye, içli köfteden kara kovan balına kadar yüzlerce ev yapımı yöresel lezzetlerin yer aldığı etkinlik; her anlamda Fethiye’ye hareketlilik getirdi. İstihdam fırsatı ile bölgeye ekonomik artı değer kazandıran kermes, her kesimden vatandaş tarafından ziyaret ediliyor. Yöresel yemekler hakkında bilgiler alan katılımcılar, beğendikleri ürünlerden satın alıyorlar. Çocuk oyun grubu ve oyuncukları ile de fark yaratan kermes, lezzetleri ile de iddialı. 

Açılan kermeste Türkiye’nin her bölgesinden lezzetlerin ve ürünlerin bulunduğunu kaydeden RB Organizasyon Müdürü Keman Uman, “Yöresel ürünleri Fethiye halkımıza sunmak için buradayız. Kermesimizde farklı yörelere özgü ve özel, doğal, el ve ev yapımı ürünler yer almaktadır. Fiyatlarımız, market fiyatlarına göre daha uygun. Doğal ve daha lezzetli. Halkımıza tavsiye ediyoruz. Bu hizmeti verdiğimiz için mutluyuz. Gösterilen ilgiye çok teşekkür ediyoruz. 19 Şubat’a kadar etkinliğimiz açıktır. Halkımızın ilgisi artarsa birkaç gün uzatabiliriz” dedi. 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN