Turizmin cenneti Göcek sessizliğe büründü

Dünyanın gözde turizm merkezleri arasında yer alan Fethiye'nin Göcek Mahallesi, korona virüs salgını sürecinde alınan yeni kısıtlama kararları nedeniyle sessizliğe büründü. Kordon boyu ve çarşı merkezindeki açık olan işletmeler ise paket servisi ve gel al hizmeti doğrultusunda faaliyetlerini sürdürüyorlar.

PAYLAŞ

Yat turizmi açısından büyük öneme sahip olan Göcek’teki marinalar, lüks yatların uğrak yeri oldu. Kovid-19 pandemi dönemini yatlarında geçiren tatilciler, turizm merkezinde sessizliğin ve huzurun keyfini çıkarıyorlar. Daha birkaç hafta öncesine kadar sokaklarında ve mekanlarında yoğunluk yaşanan Göcek’te, hem sezonun kapanması hem de pandemi süreci nedeniyle gözle görülür bir sakinlik yaşanıyor.    

Sessizliğe bürünen Göcek’te vatandaşlar, kordon boyunda yürüyüş yaptılar ve güzel havanın tadını çıkardılar. Günübirlik turların da azalmasıyla, teknelerin limanda bağlı olduğu görülürken; bazı tekneciler bakım ve temizlik çalışması yaptılar. Sezon sonu ve kısıtlamaları fırsat bilen bazı esnaflar tadilat çalışması başlattılar.(FATİH DERELİ)

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN