Turizmde destek bekleniyor

Korona virüsü salgını sürecinde en çok etkilenen sektörlerden birisinin turizm olduğunu belirten Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, gelirinin yüzde 75'i turizm olan Fethiye'nin ayakta durmaya çalıştığını söyledi. Dernek Başkanı Ay, 'Sezonda her şey pandemiye bağlı. Aşının bulunması şart. Aşının faydalı olduğuna dair geri dönüşler alınırsa, önümüzdeki sezon yoğun olacaktır' dedi.

PAYLAŞ

Önümüzdeki sezonun pandemiye şartlarına bağlı olduğunu vurgulayan Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, aşının bulunmasıyla Fethiye’nin yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayacağını kaydetti. Bazı vergilerin yüzde 1’e düşürülmesinin sektöre büyük artıları olduğuna değinen Dernek Başkanı Ay, vergi reformuna ihtiyaç olduğunu dile getirdi. 

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay yaptığı açıklamada, “Sezonda her şey pandemiye bağlı. Aşının bulunması şart. Aşının faydalı olduğuna dair geri dönüşler alınırsa, önümüzdeki sezon yoğun olacaktır. Tüm dünyada olduğu gibi farklı bir süreçte geçiyoruz. Umut ediyorum bu süreci sağlıklı bir şekilde geçiririz. Aşının biran önce tepki göstermesini istiyoruz. Geçen sezon Temmuz’un 15-20’sinden sonra biraz müşteri görmeye başladık. Turizm en çok yara alan sektörlerden birisi. Bırakın yabancıyı yerlinin gelmeye korktuğu bir dönemdeyiz. Devletten yardımlar bekliyoruz. Bazı vergilerin yüzde 1’e düşürülmesi gibi desteklerin çok büyük bir artıları oldu. Vergi reformuna gerçekten ihtiyaç var. Sigortalı olan çalışanlarımız için ödemeler yapılarak sektör ayakta tutulmaya çalışılıyor. Bunlar önemli konular. Sektör ayakta durmaya çalışıyor. Fethiye yüzde 75 turizmden para kazanan bir bölge. Sektör değil Fethiye ayakta durmaya çalışıyor” diye konuştu. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN