Turizm sezonu öncesi alınacak tedbirler görüşüldü

Fethiye Kaymakamlığı İlçe Sportif Turizm Kurulu toplantısı, Fethiye Kaymakamlığı Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantıda turizm amaçlı sportif faaliyetlerde alınacak tedbirler ele alındı.

PAYLAŞ

Dost Gazetesi Muhabiri Fatih Dereli'nin haberine göre; Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner başkanlığında yapılan toplantıda İlçe Sportif Turizm Kurulu üyeleri hazır bulundu. Turizm sezonuna az bir zaman kala Fethiye’de gerçekleştirilecek olan yamaç paraşütü, jeep safari, su sporları, günübirlik tekne turları, su altı ve su üstü faaliyetlerinin; korona virüsü tedbirleri kapsamında yürütülmesi adına değerlendirmelerde bulunuldu. 

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner yaptığı açıklamada; “Korona virüsünden dolayı alınan tedbirler vardı. Sokağa çıkma kısıtlaması ve salgın sürecinde sizlerle bu salonda birçok toplantıda bir araya geldik. Alınan kararları değerlendirdik. Herkesin amacı bu salgın hastalık dönemini başarılı bir şekilde atlatmaktı. Çok şükür bir aydır ilçemizde hiçbir vaka görünmüyor, var olan vakalar da iyileşti. Önemli bir turizm kentinde olmamızın hepimiz üzerinde ağır bir yükü vardı. Fethiye olarak bu anlamda iyi bir sınav verdiğimizi düşünüyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.  

Turizm sezonu öncesi alınacak tedbirler ve kuralları belirlemek için toplandıklarını kaydeden Kaymakam Şahiner, “Haziran ayına az bir zaman kaldı. Turizmle ilgili hareketlenmeler başladı. Alınan ve alınması gereken tedbirleri ele alacağız. En kısa sürede Babadağ’da yamaç paraşütü faaliyetleri başlayacak. Bununla ilgili tedbirleri değerlendireceğiz. Öte yandan günübirlik teknelerin uyması gereken kuralları da belirleyeceğiz. Gündemimizde bulunan maddeleri görüşmek için ilgililerimizi davet ettik. Fethiye’ye sağlıklı ve huzurlu bir turizm sezonu diliyoruz” şeklinde ifadeler kullandı.   
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN