Topateş, Spor Saati programına konuştu

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi'nde oynadığı 13 maçta Galatasaray, Beşiktaş ve Petkim'i yenmeyi başaran, ancak oynadığı son 5 maçı kaybeden Lokman Hekim Fethiye Belediyespor sevenlerini üzüyor.

PAYLAŞ

Topladığı 16 puanla ligin halen 15. sırasında bulunan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor Kulübü Genel Sekreteri Yavuz Topateş, FRT Televizyonu’nda Erdoğan Cankuş’un sunduğu, eski Milli Hakem Timur Fidan’ın yorumcu olarak yer aldığı Spor Saati programı için basketbol gündemini değerlendirdi. 

SON 5 MAÇIMIZI KAYBETTİK 
Lokman Hekim Fethiye Belediyespor Genel Sekreteri Yavuz Topateş yaptığı açıklamada, “Son 5 maçımızı maalesef kaybettik. Sporda kazanmak kadar kaybetmek de var. Kaybettiğimiz bu 5 maçta Tofaş ve Telekom'a deplasmanda, Darüşşafaka'ya kendi evimizde kaybetmek belki bir nebze mazur görülebilir. Hatta Gaziantep deplasmanında yenilmek de olabilir. Daha önce de söylediğimiz gibi, Süper Lig'in yeni ve mütevazı bütçeli bir takımı için bunlar makul karşılanabilir. Ancak bizi asıl üzen, aldığımız yenilgilerden ziyade bazı maçlarda mücadele çizgimizin kadro gücümüzün altında kalması oldu. Yoksa ilk yarının bitimine daha 2 hafta varken asırlık Galatasaray'ın bizden sadece 1 fazla galibiyeti var. Lig sonuncusu Bursaspor toplamda oynadığı son 10 maçı da kaybetti. Bu 10 maçın 6 tanesi lig maçı. Bunlar sporda olağan şeyler” dedi.  

KRAVATLILAR GİDER, ATKILILAR KALIR
Taraftarlara yönelik eleştiriler de olduğunu dile getiren Topateş, “Bizi üzen asıl nokta, art arda alınan 5 yenilgiyle beraber bazı odaklardan tarafımıza acımasızca yöneltilen eleştiriler oldu. Hiçbir hesap kitap içinde olmadan, yalnızca Fethiye aşkıyla alınan sonuçlara üzülen, takımın iyiliği için eleştiri, hatta sert eleştiri yapan taraftarlarımız karşısında boynumuz kıldan incedir. Taraftarlarımız bizim baş tacımızdır. Kulüplerde her zaman kravatlılar gider, atkılılar kalır. Bizler bunun bilincindeyiz. Geçen sezon tüm şehir olarak birlikte elde ettiğimiz başarının ardından Belediye Başkanımız Alim Karaca bizlerin önüne büyük bir cesaretle çıkmasaydı, Lokman Hekim Esnaf Hastanesi değerli yönetiminin gerek lige katılım teminatı, gerekse de sponsor olarak verdiği nakdî destek olmasaydı biz Süper Lig'de oynama şerefine erişemez, Süper Lig'de dev camiaların isimlerinin arasına Fethiye'nin ismini yazdıramazdık” şeklinde ifadeler kullandı. 

İKİ OYUNCUMUZ SEZONU KAPATTI 
Sakatlıklar nedeniyle iki oyuncunun sezonu kapattığını hatırlatan Genel Sekreter Yavuz Topateş, “Türkiye'de bugün 911 ilçe var. ING Basketbol Süper Ligi'nde İstanbul'un Büyükçekmece ve Beşiktaş, İzmir'in Karşıyaka gibi bazı takımları haricinde Anadolu'dan ilçe olarak yalnızca Fethiye yer alıyor. Takımı ve yönetimi eleştirenlerin bu gerçeği hatırlamalarını rica ediyoruz. Kulüplerde, şirketlerde, örgütlü tüm yapılarda zaman zaman fikir ayrılıkları, yaklaşım farklılıkları olabilir. Bu son derece doğaldır ve aslında o yapının daha iyi idare edilmesi için de son derece faydalıdır. Dolayısıyla, bir yandan kış sezonu, bir yandan da pandemi nedeniyle günlük yaşamın iyice yavaşladığı güzel Fethiye'mizde kulübümüzün çeşitli dedikodulara ve kişisel çekişmelere malzeme yapılmasını istemiyoruz.
Sezon başındaki kadromuzdan 2 oyuncumuz sakatlanıp sezonu kapattılar. Bazı oyuncularımızla anlaşarak, karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde yollarımızı ayırdık. Takımımızın önemli isimlerinden Erick Neal Gaziantep'te ciddi biçimde sakatlandı, takıma dönmesi belki de 2 ayı bulacak. Tecrübeli oyuncularımızdan Polat Kaya sakatlık nedeniyle 3 maçtır oynamıyor. Öte yandan, iyi performans gösteren bazı oyuncularımızla çeşitli kulüplerin ilgilendiklerini duyuyoruz. Tüm bunlara rağmen, 1 milyon Euro'yu bulmayan mütevazı bütçemizle Süper Lig'de tutunmaya çalışıyoruz” diye konuştu. 

TAKVİYEYE İHTİYACIMIZ VAR 
Lokman Hekim Fethiye Belediyespor Genel Sekreteri Yavuz Topateş, “Daha önce de açıkça ifade ettiğimiz gibi, takımımızın takviyeye ihtiyacı var. Bunu teknik kadromuzla Galatasaray'ı, Beşiktaş'ı yendiğimiz günde de konuşuyorduk. Kadroya takviye yaparken asıl hareket noktamız, bütçe ve malî dengelerdir. Ligde mutlaka tutunabilmek için kulübü milyonlarca liralık borca sokamayız. Pandemi koşullarında ligin daha ne kadar ve nasıl devam edebileceği, bazı kulüplerin ligin sonuna kadar devam edip edemeyecekleri bile meçhulken bunu yapamayız. O yüzden takıma Esnaf Hastanesi'nin yanında yeni güçlü kaynaklar bulma yönünde gayretlerimiz sürüyor. Lokman Hekim Esnaf Hastanesi yönetimi de son derece yapıcı ve anlayışlı bir şekilde bu gayretlerimize destek veriyor. Hatta iyi bir teklif gelmesi halinde, formanın önünden isimlerini çekecek kadar fedakârlık yapmaya hazırlar. Şehrimizden empati, anlayış ve en önemlisi daha fazla maddî destek bekliyoruz. Otellerinde bir gecelik konaklamayı birkaç bin liraya satan işletmecilerimizden, yaptıkları villaları, evleri, siteleri birkaç milyon liraya satan iş insanlarımızdan, Fethiye'den ekmek yiyen büyük sermaye gruplarından Lokman Hekim Esnaf Hastanesi'nin yaptığı gibi şehrimize ve kulübümüze sahip çıkmalarını istiyoruz. Tüm şehir olarak bir olursak, biz olursak, her şeyin çok daha iyi olacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu. 


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN