TGK'nın başvurusu yanıt verdi, gazeteciler aşılanmaya başlayacak

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu(TGK) Genel Başkanı Nuri Kolaylı'nın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya yönelttiği aşılamada basın mensuplarının 'öncelikli meslek grupları' arasına alınması talebi kabul edildi. Basın kartı olan gazeteciler bugün itibariyle aşı için e-nabız uygulamasından öncelikli olarak randevu almaya başladı. 

PAYLAŞ

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı gazetecilerin riskli gruplar arasına alınıp, koronavirüs aşısı olması için Sağlık Bakanlığı’na talepte bulunmuştu. TGK Genel Başkanı Kolaylı ve yönetimin girişimleriyle gerçekleştirilen talebe cevap geldi.  
Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada,  aşı sisteminin basın kartı sahiplerine açıldığı bildirilerek, “Basın mensupları, basın kartı sahipleri başta olmak üzere sisteme dahil edilmeye başlanıldı” denildi. Aşı da öncelik tanınan basın mensuplarının en yakın sağlık kuruluşlarından randevu alarak, koronavirüs aşılarını yaptırabileceği kaydedildi. Basın kartı olmayan ancak 212’ye tabi çalışanlara da ilerleyen günlerde randevu sisteminin açılması bekleniyor. 
Bu kapsamda basın kartı olan gazeteciler bugün itibariyle aşı için e-nabız uygulamasından öncelikli olarak randevu almaya başladı. 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN