Tezcan ''Sorunların takipçisi olacağız''

CHP Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan bölgede yaklaşık bir haftadır devam eden yağışlardan dolayı olumsuz etkilenen üreticiye geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, sorunların takipçisi olacaklarını söyledi.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi - Gerçek Fethiye

Yaklaşık bir haftadır bölgede devam eden yağışlar başta üretici olmak üzere birçok kesimi olumsuz etkiledi. Yağışlardan olumsuz etkilenen ilçelerden biri de Ortaca’ydı. CHP Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan, yağışlardan etkilenen mahallelerdeki örtü altı yetiştiriciliği yapan üreticilerin büyük ölçüde zararları olduğunu belirterek, “Üreticilerimize yaptığımız ziyaretlerde büyük ölçüde zararları olduğunu ifade ettiler. Vatandaşlarımız sazlıklarla dolu olan DSİ’nin sorumluluğundaki kanalların temizlenmesini, MUSKİ ve Ortaca Belediyesi’nin üzerine düşeni yapmasını talep ettiler. Bazı tarla sahiplerinin de tapulu alanlarında çalışmaya izin vermemesinden dolayı sıkıntılar da yaşandığını gözlemledik. Bizlere iletilen sorunları acilen ilgili yerlere ulaştırmakla birlikte çözümü konusunda da takiplerimizi sürdüreceğiz” dedi.
Tezcan, “Üreticilerimizin bir diğer önemli sorunu da ürünlerinin TARSİM sigortası kapsamında olmasına rağmen zararlarının çeşitli nedenlerle sigortadan karşılanmaması. Üreticilerimiz zararların doğal afet kapsamında değerlendirilmesini istiyorlar. Bu konuda da üreticimizin lehine düzenlemeler acilen yapılmalıdır. Başta üreticilerimiz olmak üzere yağışlardan olumsuz etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN