TBL'de ilk yarının takımı: Lokman Hekim Fethiye Belediyespor

Türkiye Basketbol Ligi'nde mücadele eden Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, Güncel TBL sosyal medya sayfası tarafından ilk yarının takımı olarak açıklandı. 12 galibiyet ve 3 mağlubiyet ile ilk yarıyı lider bitiren temsilcimiz, ortaya koyduğu mücadele örneği ile taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazandı.

PAYLAŞ
TBL'de ilk yarının takımı: Lokman Hekim Fethiye Belediyespor
Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, Güncel TBL sosyal medya sayfası tarafından ilk yarının takımı olarak açıklandı. 12 galibiyet ve 3 mağlubiyet ile ilk yarıyı lider bitiren temsilcimiz, ortaya koyduğu mücadele örneği ile taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazandı.
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Güncel TBL sosyal medya sayfasında ilk yarının takımı olarak açıklanan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor hakkında şu ifadelere yer verildi:

“Yeni yükseldiği TBL’de sezona 3’te 3 ile giren Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, iç sahada uzatma sonucunda aldığı mağlubiyet sonrası 4 maç üst üste kazandı. Ardından gelen 2 deplasmandan eli boş dönen Muğla temsilcisi, ilk devreyi 4 maçlık galibiyet serisi ile noktaladı. Alkım Ay’ın öğrencileri 12 galibiyeti ortalama 5 farkla alarak, kritik anları oynama becerisini göstermiş oldular. İç saha maçlarını dolu tribünlere oynayan Fethiye ekibi, 5. haftada yaşanılan uzun değişikliğinden sonra da hız kaybetmedi ve ligin ilk yarısını 12-3’lük derece ile lider kapatmayı başardı.” 

İlk yarının en değerli oyuncusu Finalspor’dan Marlain Veal olurken; Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’dan Erick Neal, 15 maçta 8.3 asist ortalaması ile ilk yarının asist kralı oldu. Ribaunt kralı 1881 Düzce Belediyespor’dan Trey Porter, sayı kralı Mamak Belediyespor’dan Ricky Tarannt oldu. Öte yandan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’dan De Angelo Riley, 9,5 ribaunt ortalaması ile 5. sırada yer aldı. 


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN