Tatbikatlar ve eğitimler sürüyor

Fethiye Belediyesi, Fethiye MAG AMESAR Mahalle Afet Gönüllüsü Acil Müdahale Ekibi işbirliğinde çeşitli okullarda, mahallelerde ve çeşitli kurumlarda Afet Farkındalık Eğitimleri verilmeye devam ediliyor. Fethiye Belediyesi aynı zamanda Afet ve Acil Durum Toplanma Alanlarının bilinirliğini arttırmak amacıyla sosyal medya ile sms üzerinden duyurular yaptı ve kamu kurum kuruluşlarına, derneklere, okullara bilgilendirme afişleri astı.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Fethiye MAG AMESAR Afet Farkındalık Eğitmenleri ve Fethiye Belediyesi Jeoloji Yüksek Mühendisi M. Serhat Karagöz tarafından verilen eğitimler, okullarda devam ediyor. Bu kapsamda Fethiye Halk Eğitim Merkezi Öğretmenleri, çalışanları ve kursiyerlerine,  Yusuf İzzet Gökçe İlköğretim okulu öğrencilerine yönelik Afet Farkındalık eğitimleri verildi. 
Eğitim setleri veriliyor, toplanma alanları bilgilendirilmesi yapılıyor
Okulların yanı sıra 12 Mahalle Muhtarına ulaşılarak Afet Eğitimi Bilgilendirme ve Eğitim Setleri Dağıtımları yapıldı. Yılsonuna kadar Fethiye’nin tüm mahallerine ulaşılarak eğitim setleri dağıtımı ve eğitimlerin devam edileceğini söylendi. Aynı zamanda Fethiye Belediyesi, Fethiye Kent Konseyi ve bileşenleri ile birlikte Afet ve Acil Durum Toplanma Alanlarının bilinirliğini arttırmak amacıyla gerek sosyal medya gerekse iletişim ağları üzerinden muhtarlara ve vatandaşlara konumları ulaştırıldığı açıklandı. Fethiye Belediyesi ekiplerince kamu kurum ve kuruluşlarına, derneklere, okullara Afet ve Acil Durum Toplanma Alanlarını belirtir matbu afişler asıldı.
Tatbikatlar düzenlendi
Fethiye Belediyesi ve Fethiye İtfaiye Grup Amirliği işbirliği ile İtfaiye personelleri tarafından Fethiye MAG AMESAR Mahalle Afet Gönüllüsü Acil Müdahale Ekibi gönüllülerine yönelik Yangın eğitimi ve itfaiye hakkında, Fethiye Orman işletme Müdürlüğü tarafından ise Orman yangınları ile mücadele eğitimleri ve uygulamalı tatbikatları düzenlendi. Fethiye MAG AMESAR Mahalle Afet Gönüllüsü Acil Müdahale Ekibi, 2021 yılı içinde yeni gönüllülerine üçüncü kez 36 Saatlik Hafif Arama Kurtarma eğitimi vererek Fethiye Belediyesi Bünyesindeki Eğitimli Gönüllü Sayısını 65 kişiye çıkarttığını açıkladı. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN