Tarımsal İhtisas Sanayi Kurulma Çalışmaları için Geniş Kapsamlı Toplantı Yapıldı

Seydikemer ilçesinde Tarımsal İhtisas Sanayi Kurulma Çalışmaları için Geniş Kapsamlı Toplantı Yapıldı.

PAYLAŞ

Toplantıya; Seydikemer İlçe Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak ve Şube Müdürleri, Fethiye Ticaret Odası Başkanı Osman Çıralı, Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş, Seydikemer Orman İşletme Müdürü Ömer Kahraman, Fethiye – Seydikemer Süt Üreticileri Birliği Başkanı Turgut Tokmak katıldı.
Kaymakam Haktan Gökçekuyu toplantının açılışını yaparak, tüm katılımcılara hassasiyetleri için teşekkür etti. Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak: “Organize Sanayi Bölgesi kurulması için Sayın Valimiz Orhan Tavlı’nın görüşünü alarak, tüm paydaşlarımızla bir araya geldik. Seydikemer İlçemizde Organize Sanayi Bölgesi Projesini gerçekleştirmemiz için hiçbir engelimiz yok. Tüm prosedürleri yerine getirmek için büyük bir ekip olacağız ve hep birlikte çalışacağız.” Dedi.
Tarım ve Orman Bakanlığı Muğla ilinden sorumlu Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, telekonferans bağlantısı yaparak katıldığı toplantıda katılımcıların görüşlerini aldı.
Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı: “Tarım ve Orman Bakanlığı olarak tüm imkanlarımızı seferber ederiz.” Dedi.
Yapılması planlanan Organize Sanayi Bölgesi’nin 40 Bin büyükbaş kapasiteli, içinde entegre tesisleri, süt işleme tesisi, et entegre tesisi, yem fabrikası gibi tesislerin olması planlanıyor.
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN