Tarımsal Desteklere Başvuru Süresi Uzatıldı

Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, yeni tip Koronavirüsle mücadele kapsamında tarımsal desteklere başvuru süresinin uzatıldığını duyurdu.

PAYLAŞ

Tarım ve Orman Bakanlığı bitkisel üretim desteklemeleri kapsamında yer alan fark ödemeleri, iyi tarım uygulamaları ve organik tarım desteklemelerinin son başvuru tarihlerinin uzatıldığını duyurdu.
 
Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre; “Dünya’da pandemi olan ve ülkemizde de etkisini gösteren COVİD-19 salgını, günlük yaşamı etkileyecek konuma gelmiştir. Çiftçilerimizin mümkün olduğu kadar bu salgından korunması için evde kalıp dışarıya çıkmamaları gerekmektedir. Bu doğrultuda Bakanlığımız tarafından kamu sağlığının korunması için alınan tedbirler kapsamından üreticilerimizin fark ödemesi desteğine başvuramaması ve neticesinde mağdur olmamaları amacıyla 2019 yılı ürünü olan; Yağlı Tohumlu Bitkiler ile Dane Zeytine yönelik fark ödemesi destekleri son başvuru tarihi 30 Nisan 2020’ye; Hububat, Baklagil ve Dane Mısır fark ödemesi destekleri son başvuru tarihi 29 Mayıs 2020’ye; İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım desteklemeleri son başvuru tarihi 30 Nisan 2020’ye uzatılmıştır.
Ayrıca Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) yapılan başvurular, 30 Haziran 2020’ye kadar devam etmekle birlikte, çiftçilerimiz il/ilçe müdürlüklerimize gelmeden ÇKS başvurularını (Çiftçi Kayıt Sistemi) e-devlet üzerinden de yapabilecekleri.” şeklinde oldu. 
Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri çiftçilerin İlçe Müdürlüğü ile olan işlemlerin büyük çoğunluğunu internet üzerinden yapabileceklerini, özellikle e-devlet uygulamasını kullanmalarını kendilerinin ve çevrelerindekileri kişilerin sağlıklarını riske atmamalarını vurgulandı.

Hülya Kulalı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN