Tapu Müdürlüğü'nde yoğunluk yaşanıyor

Korona virüs salgını normalleşme süreci ile birlikte Fethiye'de Tapu Müdürlüğü'ndeki yoğunluk dikkat çekiyor. Konut satın alma ve diğer işlemlerinin yapılması için müdürlüklere akın eden vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek işlemlerinin yapılmasını bekliyor.

PAYLAŞ

Kovid-19 döneminde de faaliyetini sürdüren Fethiye Tapu Müdürlüğü, yılda yaklaşık 20 bine yakın işlem yaparken; normalleşme süreci ile birlikte pandemi öncesindeki iş yoğunluğuna geri döndü. Günde 50’ye yakın konut satın alma ve diğer işlemler gerçekleştiren Fethiye Tapu Müdürlüğü’nde konut kredilerine getirilen faiz indiriminin ardından yoğunluk giderek artmaya devam ediyor. Konut satın alma ve diğer işlemler için maske takarak ve sosyal mesafe kapsamında bekleyen vatandaşlar; işlemlerinin kısa sürede tamamlanmasından memnuniyet duyuyor. 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı ekonomi paketi ile birlikte konut kredilerine getirilen faiz indirimi ile birlikte ev alımlarında büyük artış yaşandığı ve tapu müdürlüklerindeki yoğunluğun bu sebepten arttığı belirtilirken; Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Serdar Oğuz, “Kamu bankaları sıfır konutta kredi faizi yüzde 0.64’e, ikinci elde yüzde 0.74’e çekti. Kamu bankaları tarafından sağlanan bu kredi imkanları piyasaya çok olumlu yansıyacak. Önümüzdeki günlerde çok ciddi emlak talebi olacak” şeklinde ifadeler kullandı. 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN