Tanju Acar'a ağırlaştırılmış müebbet hapis

Fethiye'nin Patlangıç Mahallesi'nde karısını bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan sanık Tanju Acar, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

PAYLAŞ
Tanju Acar'a ağırlaştırılmış müebbet hapis
Fethiye'nin Patlangıç Mahallesi'nde karısını bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan sanık Tanju Acar, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Onur Çadır

Fethiye Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, hayatını kaybeden Selvan Acar'ın annesi Cemile Kaya, babası İsmail Yakabağı ile tarafların avukatları katıldı. Sanık Tanju Acar ise Antalya T Tipi Ceza evinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmada hazır bulundu. Mahkeme heyeti sanık avukatının haksız tahrik talebini red ederek kararı açıklarken acılı anne kararı “kızımın kanı yerde kalmadı, onun hayalleri vardı” ifadelerini kullandı. Duruşmada müşteki ve sanık avukatlarının savunmalarının ardından sanık Tanju Acar son sözünde hiçbir zaman eve kimseyi göndermedim, hatta bir düğüne gidecekti kendisine telefonumu satıp elbiseler aldım, olaydan dolayı pişmanım diye konuştu. Mahkeme heyeti sanığı, "Eşi karşı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Heyet, sanığın cezasında herhangi bir indirime gitmedi. Bu arada, adliye binası önünde Fethiye Kadın Platformu ve siyasi parti kadın temsilcileri, kadın cinayetlerini protesto etti.
"ANNELER AĞLAMASIN"
Selvan Acar'ın annesi Cemile Kaya, gazetecilere, kızının kanının yerde kalmadığını söyledi. Göz yaşları içersinde konuşan Cemile Kaya “Kızımın acısıyla bir yıldır gözyaşı döküyorum. Anneler ağlamasın. Benim çocuğum ölümü hak etmedi. Hayalleri vardı. Çocuklarıyla oynamak istiyordu. Kızımın mezarına bile gidemiyorum. Kokusunu unutamadım. Kızımın şu başımdaki eşarbını takıyorum. Torunlarımı da bana göstermiyorlar. Torunlarımı görmek istiyorum. Onları görsem belki içim rahatlar. Güya kızımı ben öldürmüşüm de babalarını katil tutmuşum. Abuk subuk yalan atıyorlar " diye konuştu.
"YÜREĞİMİZ BİRAZ SOĞUDU"
Müşteki avukatı Okşan Palabıyıkoğlu ise “ Bu celsede karar verildi, Tanju Acar’ın eşi Selvan Acar’ı tasarlayarak öldürdüğü bu nedenle müebbet hapis cezasına mahkum oldu. Ağır tahrik indiriminden de yararlanmadı. Ancak mahkeme bizi haklı buldu. Ağır tahrik indirimine hükmetmedi bu yüzden yüreğimiz biraz soğudu” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN