Tanışma ve kaynaşma toplantısına yoğun katılım

23 sivil toplum kuruluşundan oluşan Fethiye Birlik ve İyilik Platformu yöneticileri, üyeleri ve aileleri yemekte bir araya geldi. Zehra Kuleli Beach'te gerçekleşen tanışma ve kaynaşma toplantısına yoğun bir katılım oldu.

PAYLAŞ

4 yıl önce kurulan Fethiye Birlik ve İyilik Platformu tanışma ve kaynaşma yemeğine; platform bünyesinde bulunan 23 STK’nın yöneticileri, üyeleri ve aileleri katıldı. Organizasyona davetli olarak Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ve Fethiye Müftüsü Kamil Oktay katıldı. Sohbet havasında geçen programda sivil toplum kuruluşları ve platformun çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. 

4 YIL ÖNCE KURULDU
Fethiye Birlik ve İyilik Platformu Dönem Başkanı aynı zamanda Fethiye İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (FETİMDER) Başkanı Mustafa Ertan yaptığı açıklamada, “Fethiye Birlik ve İyilik Platformu 4 yıl önce kuruldu. Bünyemizde 23 STK bulunmaktadır. Yılda 3-4 defa STK’larla bir araya geliyoruz. Tanışma ve kaynaşma yemeğimize Zehra Kuleli Beach ev sahipliği yaptı. Bu tesisi Fethiye’ye kazandırdıkları için işletme yetkililerine teşekkür ediyoruz. Helal konseptte hizmet veren bir mekan. Fethiye için gerekli bir tesis olduğunu düşünüyoruz” dedi. 

HER ZAMAN İYİLİĞİN YANINDAYIZ
4 yıl boyunca birçok etkinliğe imza attıklarını kaydeden Dernek Başkanı Ertan, “İdlib’e yardım tırı gönderdik. Filistin’deki kardeşlerimize destek amaçlı basın açıklamaları yaptık. 15 Temmuz döneminde yine bir aradaydık. Darbe girişimi var gücümüzle lanetledik. Pandemi sürecinde de ihtiyaç sahiplerine elimizden gelen desteği sunmaya çalıştık. Bünyemizde bulunan her STK, kendi alanında önemli faaliyetlere imza atıyorlar. Biz bunların hepsini destekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

NEZİH BİR İŞLETME OLMUŞ 
Türk Kızılay Fethiye Şube Başkanı Burhanettin Tuna açıklamasında, “Platform olarak yılın belirli dönemlerinde bu toplantıları yapıyoruz. Zehra Kuleli Beach bu toplantımıza ev sahipliği yaptı. Yetkililerimiz bize işletmeyi tanıttılar. Gerçekten nezih bir işletme olmuş. Fethiye’nin böyle bir işletmeye ihtiyacı vardı. İlçemizde her görüşten insan var. Dünyanın her yerinden turist geliyor. Özellikle helal konseptte bir mekana ihtiyaç vardı. İşletmemizin bunu karşıladığını gördük ve çok beğendik. İnşallah emeklerinin karşılığını alırlar. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu. 

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, günün anısına Fethiye Birlik ve İyilik Platformu Dönem Başkanı Mustafa Ertan’a; 3 boyutlu bir Fethiye fotoğrafı hediye etti. 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN