Tam kapanma öncesi türkülerle moral buldular

Fethiye'de 17 günlük tam kapanma öncesinde kurulan Üretici Pazarı'nda, adeta türkü şöleni yaşandı. Fethiye'de bulunan müzisyenlerden oluşan Grup Aşk İçin, yöresel türküleri ile hem vatandaşlara hem de üreticilere tam kapanma süreci başlamadan önce moral verdiler. 

PAYLAŞ

Bağlama ve solist Coşkun Kıraç, rebab ve ritim sazlarda Emine Alkaya Kıraç ile ritimde Abdullah Çiftçi’nin yer aldığı Grup Aşk İçin, sevilen türküleri seslendirdi. Repertuarında yöresel türkülere de yer veren grup, vatandaşlardan ve üreticilerden yoğun ilgi gördü. Türkülerin de pazarda bulunan ürünler gibi toprağın bir hediyesi olduğunu vurgulayan Coşkın Kıraç, bu sürecin de geride kalacağını ifade etti. 

Müzisyen Coşkun Kıraç yaptığı açıklamada, “Bu hayatta her şey geçicidir. Bu pandemi süreci de elbette geride kalacaktır. Herkesin sabır gösterip, sebat etmesi gerekiyor. Biz müzisyenlerin büyüklerinden öğrendiği sözler vardır. Bunların en önemlisi insanların gönlüne girebilmektir. İnsanların içinde bir huzura, yüzüne bir gülümsemeye vesile olabildiysek, ne mutlu bizlere. Allah herkesin gönlünü hoş etsin ve gönlüne göre versin… Biz bu coğrafyanın insanlarıyız. Bu topraklarda doğduk ve beslendik. Bu toprağın bize vermiş olduğu nimetlerden hep birlikte nasipleniyoruz. Türkülerimiz de bu toprakların hediyesi. Bizler elimizden geldiğince, bu hediyeyi pazardaki insanlarla paylaşıyoruz” şeklinde ifadeler kullandı. (FATİH DERELİ)

    
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN