Süre Yıl Sonuna Kadar Uzatıldı 

Bağ-Kur ve Genel Sağlık Sigortası prim borcu olanların, hastanelerde yıl sonuna kadar sağlık hizmeti alabileceği bildirildi. Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır, 'GSS ve Bağ-Kur prim borcu olanlar sağlık hizmeti almaya devam edecek' dedi. 

PAYLAŞ

Söz konusu kararın Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini anımsatan Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır, Genel Sağlık Sigortası (GSS) ve Bağ-Kur prim borcu olanların sağlık hizmetlerinden yararlanmaya devam edeceğini belirtti. GSS sisteminin 1 Ocak 2012'de yürürlüğe girdiği bildirildi. 

Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır, “Ülkemizde çalışması nedeniyle sigortalı olanlar ve sigortalının bakmakla yükümlü olduğu kişiler hariç, herhangi bir şekilde sağlık hizmeti alamayanlara 88,29 lira prim ödemeleri şartıyla sağlık hizmeti verilmektedir. Bu miktarı ödeyemeyecek olanlara ise gelir testi yaptırmaları şartıyla devlet tarafından ücretsiz sağlık hizmeti verilmektedir” dedi. 
 
Sağır, prim borcu olan vatandaşların azalmasının GSS sisteminin işlerliğini ortaya koyduğuna dikkati çekerek, “Bir yandan primini ödeyen vatandaşımızın sayısı artarken, diğer yandan primsiz sağlık hizmeti alma talebinde bulunan vatandaşımızın sayısı azalmaktadır” bilgisini verdi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN