Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri

Fethiye Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (FEFSAD) organizasyonu ve Fethiye Belediyesi'nin destekleriyle gerçekleştirilen Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri etkinliği Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. 2 gün süren organizasyonda 12 film yer aldı.

PAYLAŞ

Organizasyonun ilk gününde açılış Orman ve Yaşam konulu fotoğraf sergisi ile başladı. Etkinlik hakkında açıklama yapan FEFSAD Başkanı Ömer Öner, “Birincisini 2015 yılında yaptığımız ve 2016 yılında devam ettirdiğimiz Sürdürülebilir Yaşam Festivali’ni bu yıl Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri programı olarak devam ettiriyoruz. 2 gün boyunca toplam 12 film gösterimi oldu. Burada amacımız sürdürebilir bir dünya. Amacımız bu dünyayı bizden sonraki nesillere aktarabilme. Çevresel duyarlılığı ön plana çıkaran filmler başta olmak üzere alternatif filmler de oldu. 6 film kısa, 6 film uzun metrajlı” dedi. 

Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri kapsamında cumartesi günü “Güç Bizde, Angaza, Seçme Vakti, Ecopeace Orta Doğu, Yarın ve Yörüngeyi Değiştirenler adlı belgeselleri gösterildi. Öte yandan Elektrik-Elektronik Mühendisi ve Enerji Verimliliği Uzmanı Baran Ungan ile Refikler Çiftliği Permakültür Uygulama ve Doğal Yaşam Çiftliği Temsilcisi Eray İnce konuları ile ilgili konuşma yaptılar. 

Pazar günü ise “Çikolata Davası, Bataklık Hayalleri, Müşteriler Algısı, Ortak Bir Hak, Turist İstilası ve Gerçek Bedel” adlı belgesel gösterimleri yapılacak.Film gösterimleri arasında Dünya Seyahat Vakfı Temsilcisi Şemsi Toprak ve Uzun tur bisiklet sporcusu Cemal Atasoy konuları ile ilgili sunumlarını yapacaklar.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN