Süper Lig Sporcuları Kaymakam Şahiner'i Ziyaret Etti 

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde bulunan branşlardan birisi olan Oturarak Voleybol Ligi'nde mücadele eden Fethiye Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü, liglerin tescil edilmesi ile 1. Lig'den Süper Lig'e yükselmişti. Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü aynı zamanda Fethiye Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Başkanı Harun Reşit Yiğit, Antrenör Aycan İnaluk ve sporcular Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner'i ziyaret etti. 

PAYLAŞ

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde bulunan branşlardan birisi olan Oturarak Voleybol Ligi’nde mücadele eden Fethiye Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü, liglerin tescil edilmesi ile 1. Lig’den; Süper Lig’e yükselmişti. Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü aynı zamanda Fethiye Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Başkanı Harun Reşit Yiğit, Antrenör Aycan İnaluk ve sporcular Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’i ziyaret etti. 

2020-2021 sezonunda Süper Lig’de mücadele edecek olan Fethiye Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Oturarak Voleybol takımı, üst liglerde Muğla’yı temsil eden takımlardan birisi olacak. Şubat ayında Mersin’de yapılan tüm maçları kazanan temsilcimiz liderlik koltuğuna oturmuştu. Korona virüsü salgını nedeniyle liglerin oynanmaması ve daha sonra tescil kararı çıkınca takımımız Süper Lig’de mücadele etmeye hak kazanmıştı. 

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner yaptığı açıklamada, “Fethiye’nin sporda bir adım daha ileriye gidebilmesi için her alanda gayretlerimiz devam ediyor ve devam edecek. Yaşanan pandemi sürecinde bildiğiniz gibi müsabakalar durduruldu. Böyle bir durumu ülkemizde ve ilçemizde ilk defa yaşıyoruz. Bunun bizim azmimizi ve gayretimizi durdurmaması gerekiyor. Fethiye’de spor anlamında gerekli altyapının tamamlanması, sıkıntıların giderilmesi ve gençlerin spora yönlendirilmesi konusunda müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Azim ve çalışkanlık anlamında bizlere örnek olduğunuz için şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonraki dönemlerde başarılarınızın devamını diliyorum” dedi. 

Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü aynı zamanda Fethiye Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Başkanı Harun Reşit Yiğit, “Takımımız bu sene 16 takımın bulunduğu Süper Lig’de mücadele edecek. Deplasmanlı bir lig olacak. Bir hafta içeride, bir hafta dış sahada oynayacağız. Takımımız gruptaki tüm maçlarını kazandı, yalnızca bir set verdi. Kulübümüze hayırseverlerin desteği ile bir minibüs aldık. İl Müdürlüğümüzün katkıları ile sporcuları evlerinden alıyoruz, salona getiriyoruz. Antrenmanın ardından tekrar evlerine bırakıyoruz. Destekleriniz için sizlere de teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 


  

 

  
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN