Son 3 ayda 268 kg yağış düştü

Yağışsız geçen günler ve baraj doluluk oranlarındaki düşüş ülke genelinde kuraklık tehlikesini gündeme getirdi. Fethiye'de de son 3 ayın yağış miktarı bir önceki yıla oranla yarı yarıya kaldı. Son 24 saatte Fethiye'de metrekareye 14 kg. yağış düştüğü öğrenildi.

PAYLAŞ

Dünyayı ve ülkemizi etkileyen iklim değişiklikleri, kuraklığa neden olurken Fethiye ve çevresinde de yağışların azlığı dikkat çekiyor. Yağışsız geçen günler ve baraj doluluk oranlarındaki düşüş ülke genelinde kuraklık tehlikesini gündeme getirdi. Fethiye ve çevresinde son 3 ay metrekareye toplam 268 kg. yağış düşerken bu miktar, 2019 yılının yarısına tekabül ediyor. Fethiye'de 2019 yılı Ekim ayında metrekareye 52 kg. yağış düşerken Kasım ayında 145, Aralık ayında da 200 kg. yağış düştü. 2020 yılında ise Ekim ayında 112, Kasım ayında 50, Aralık ayında da 106 kg. yağış gerçekleşti. 2020 son 3 ayında 268 kg. yağışın düştüğü Fethiye'de bir önceki yıl yani 2019 yılında ise 397 kg. yağış aldı. 
14 KG. YAĞIŞ DÜŞTÜ
Öte yandan Fethiye ve çevresinde akşam saatlerinde başlayan ve gün boyu devam eden sağanak yağışta metrekareye 24 kg. yağış düştüğü öğrenildi. Fethiye Meteoroloji İstasyonu Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgilere göre yağışlı hava bu akşam saatlerinde sona erecek. Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü yağışın beklenmediği kaydedilirken Cumartesi günü hafif bir yağış meydana gelecek. Pazar ve Pazartesi günü ise Fethiye ve çevresinde yağışın beklenmediği bildirildi.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN