Sokağa Çıkma Kısıtlamasında İlk Gün

Türkiye genelinde dört günlük sokağa çıkma kısıtlaması başlarken Muğla, Fethiye ve diğer ilçelerde sorunsuz geçiyor.

Sokağa Çıkma Kısıtlamasında İlk Gün
Güncel
Türkiye genelinde dört günlük sokağa çıkma kısıtlaması başlarken Muğla, Fethiye ve diğer ilçelerde sorunsuz geçiyor.

Haber Editörü: Erdoğan Karagöz

Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında 81 ilde 4 gün sürecek sokağa çıkma kısıtlamasının ilk günü Fethiye’de sıkıntısız geçiyor. 
İçişleri Bakanlığının genelgesiyle, 26 Mayıs salı günü saat 00.00'a kadar istisnalar hariç, 81 il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlanırken Fethiye’de cadde ve sokaklar ile sahil bandında sorunsuz bir gün yaşandı. Tüm cadde ve sokaklar sessizliğe bürünürken görevli polislerin nöbet tuttuğu kavşaklarda araç kontrolleri yapıldı.
Arife günü ve Ramazan Bayramı boyunca Fethiye’de de uygulanacak 4 günlük kısıtlamada ilk gün, market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00 ile 17.00 saatleri arasında faaliyet gösterdiler. Aynı saatler arasında evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilirken fırın ve izin verilen işletmelerin ilgilileri araçlarla cadde ve sokaklarda görüntülendi. Kavşaklardaki polis görevlileri sürücülerin izin kontrollerini yaparken caddelerin boşluğunu fırsat bilen belediye görevlileri de yolları temizlediler. Kısıtlama gününde görevli olan sürücüler, kontrollerin yapılmasının çok faydalı olduğunu, pandeminin bir an önce sona ermesini beklediklerini söyleyip tüm halkın bayramını kutladılar.

Son Güncelleme: 23 Mayıs 2020 16:59

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN