Soğuk baklava yoğun ilgi görüyor

Fethiye'de bulunan Anteplioğlu Tatlı Dünyası, bol ve lezzetli çeşitleri ile vatandaşlara hizmet etmeyi sürdürüyor. Karaçulha Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan işletme, sosyal medya üzerinden yaptığı çekilişlerde kazananlara baklava hediye ediyor. Deneyimli ustaları ve tecrübeli kadrosu ile adından söz ettiren Anteplioğlu Tatlı Dünyası'nın sloganı ise 'Bir dilim mutluluk için…'

PAYLAŞ

22 yıldır sektörün içinde yer aldıklarını belirten İşletme Sahibi Baklava Ustası Adem Aydın, tatlı yapımı için ürünlerinçoğunun Gaziantep’ten geldiğini söyledi. Sosyal medyada çekilişlerine devam ettiklerini kaydeden Aydın, baklavada önemli olan unsurun el lezzeti olduğunu vurguladı. Ata mesleği olarak bu işi yaptıklarının altını çizen İşletme Sahibi Baklava Ustası Adem Aydın, soğuk olarak satışa sunulan baklavanın vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördüğünü anlattı. 

BAKLAVACILIK ATA MESLEĞİ 
İşletme Sahibi Baklava Ustası Adem Aydın yaptığı açıklamada, “22 yıldır bu mesleğin içerisindeyim. Bizlerin ata mesleği. Gaziantep deyince herkesin aklına baklava geliyor. Baklavayı herkes yapar ama geleneksel ve lezzetli olanını, Gaziantepliler yapar. Burada önemli olan el lezzetidir. Baklavalarımızın lezzetini tanıtmak amacıyla sosyal medya üzerinden çekilişler yapıyoruz. Kazanan kişilere cevizli ve fıstıklı baklava hediye ediyoruz. Bu etkinliğimiz halen devam etmektedir. Hedefimiz bu lezzeti Fethiye halkına tanıtmak ve herkese ulaştırmak

MALZEMELERİN ÇOĞU GAZİANTEP’TEN 
Özenle seçilmiş ürünler kullandıklarını anlatan İşletme Sahibi Adem Aydın, “Malzemelerimizin çoğu Gaziantep’ten gelmektedir. Burada el emeği ile tek tek işliyoruz. Özenle seçilmiş ürünler kullanıyoruz. Fıstığın, yağın ve unun en kalitelisini kullanmaya özen gösteriyoruz. İncelik baklavadaki en önemli unsurlarından birisidir. Baklava, yapım aşamasından fırından çıkana kadar büyük bir özveri ister.Yılbaşı için de sosyal medya hesaplarımızdan çekilişlerimize devam edeceğiz. Halkımızı bir dilim mutluluk için işletmemize bekliyoruz. Tatlı bizim işimiz. Paket servisimiz de mevcuttur” şeklinde ifadeler kullandı. 

KALİTELİ MALZEMELER KULLANIYORUZ
7 yıldır sektörün içinde yer aldığını kaydeden Baklava Ustası Enes Ulu, “Bir sektörde emek ve işini severek yapmak çok önemlidir. Baklavalarımızda birinci kalite Antep fıstığı kullanıyoruz. Saf sadeyağı kullanıyoruz. Tüm halkımızı bu lezzeti yakından tanımaları için işletmemize davet ediyoruz” dedi. 

FATİH DERELİ 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN