Sigorta şirketleri yangın sigortasının önemine dikkat çekti

Ülke genelinde ve Muğla bölgesinde çıkan yangınlardan ders çıkarılması gerektiğine vurgu yapan sigorta şirketleri olası bir felaketin yaşanmadan önce önleminin alınması gerektiğine değindi. Yangın sigortasının ileri derecede önemli olduğuna dikkat çeken KMS Sigorta ve aracılık hizmetleri Fethiye Şubesi sahibi Saniye Kulaç, 'Yangın sigortası kesinlikle çok önemli… Yangın sigortası olsaydı hepsi hiçbir hasarına bu kadar üzüleceğini düşünmüyorum, tamam tabi ki insanların evleri yıkılmış, yanmış çok üzülmüş olabilirler ama sigorta şirketleri tamamını karşılayacak en azından içleri biraz daha rahat olacaktı' dedi.

PAYLAŞ
Sigorta şirketleri yangın sigortasının önemine dikkat çekti
Ülke genelinde ve Muğla bölgesinde çıkan yangınlardan ders çıkarılması gerektiğine vurgu yapan sigorta şirketleri olası bir felaketin yaşanmadan önce önleminin alınması gerektiğine değindi. Yangın sigortasının ileri derecede önemli olduğuna dikkat çeken KMS Sigorta ve aracılık hizmetleri Fethiye Şubesi sahibi Saniye Kulaç, “Yangın sigortası kesinlikle çok önemli… Yangın sigortası olsaydı hepsi hiçbir hasarına bu kadar üzüleceğini düşünmüyorum, tamam tabi ki insanların evleri yıkılmış, yanmış çok üzülmüş olabilirler ama sigorta şirketleri tamamını karşılayacak en azından içleri biraz daha rahat olacaktı” dedi.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Arzu Özlem Sipahi

YANGIN SİGORTASINI HERKESİN YAPTIRMASI GEREKİYOR
Yangın sigortasını herkesin yaptırması gerektiğine değinen KMS Sigorta ve aracılık hizmetleri Fethiye Şubesi sahibi Saniye Kulaç, “Öncelikle tüm Muğla’mıza geçmiş olsun diyorum, şahsım olarak Milas’a, Manavgat’a gittim çok üzücüydü. Yangın sigortaları çok kıymetli, çok değerli kesinlikle herkesin yaptırması gereken bir şey. Özellikle bana gelen her müşteriye önce bilgilendirme yapıyorum, olayın ben ya da x bir sigortacıda yaptırması değil kesinlikle sadece yaptırması en önemli olan şey… İnsanlarda maalesef fiyat odaklı çalışıyor ama çok büyük yanlış. Ben tüm müşterilerime ve arkadaşlarıma diyorum ki arkadaşlar doğru poliçeyi doğru fiyata satın almalısınız ki bu çok önemli mesela yangınlar çok önemli ama müşterimin biri 500.000 liraya araba alıp 2.000 liraya kaskosunu maalesef yaptırmıyor. Ağustos ayında benim 4 tane müşterim var arabası pert oldu ve 20 gün içerisinde hepsi toplam paralarını aldı. Gerçekten yangın sigortası, tekne sigortası, araç kasko sigortası hepsi çok değerli ve kıymetli. Ben şiddetle tavsiye ediyorum, bu işin insanların kültürü ile alakalı olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu. 

DÜŞÜNÜLDÜĞÜ KADAR UÇUK FİYATLAR DEĞİL
Yangın sigortalarının çok yüksek fiyatlar olmadığı belirten Kulaç, “İş yeri sigortalarımız var, düşündükleri kadar da pahalı değil mesela burada yangın oldu şunu çok rahatlıkla örnek verebilirim Fethiye’de 100’ün üzerinde sigortacı var. 1 hafta da 15 tane konuk sigortası yaptım ve insanların düşündüğü kadar da uçuk fiyatlar değil 500-800 lira arası hem eşyalarını hem de evin konutlarını çok rahat sigorta yaptım. Bunları yapmamız için illa yangının çıkmasına ihtiyaç yok ama maalesef öyle…  Yangın sigortaları kesinlikle çok önemli… Yangın sigortası olsaydı hepsi hiçbir hasarına bu kadar üzüleceğini düşünmüyorum, tamam tabi ki insanların evleri yıkılmış, yanmış çok üzülmüş olabilirler ama sigorta şirketleri tamamını karşılayacak en azından içleri biraz daha rahat olacaktı” ifadelerini kullandı. 

SİGORTA ÇOK GENİŞ BİR YELPAZEYİ KAPSIYOR
Yapılan sigortanın tüm hasarı karşıladığına değinen KMS Sigorta ve aracılık hizmetleri Fethiye Şubesi sahibi Saniye Kulaç, “Mesela konut sigortasında ev eşyalarının tamamını binamızın tamamını karşılıyor. Mesela kapıda kaldık çilingir hizmetimiz var, camımız kırıldı cam teminatımız var. Yangınlar dışında asistan hizmetlerimiz var. İş yerlerinde de yangında, deprem de, selde hepsini karşılıyoruz sadece belirli firmalarda yüzde 5-10 arasında muafiyetimiz var. Bir de en önemlisi iş yerlerinde müşterim diyor ki 500 milyarlık faturam var diyor, yangın çıktı mesela daha sonra adam dedi ki benim ya da müşterim dedi ki 1 trilyonluk malım var biz muhasebeye gidip dönüyoruz faturalarını verin 1 trilyonluk malı da olsa fark etmiyoruz çünkü biz ilk başta 500 olarak anlaştığımız için 500 milyarın faturasını alıp o şekilde ödeme yapıyoruz. Benden diğer kişiden kimden olduğu, internetten olduğu hiç önemli değil sadece yaptırmalarını rica ediyorum. Gerçekten de çok kıymetli olmaz demeyelim hayatımız boyunca 1 sefer başımıza gelir ama sonra da onun altından maalesef kalkamayız” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN