Sezon hazırlıkları sürüyor

Yaz sezonu öncesi Saklıkent Kanyonunda denetleme ve incelemelerde bulunuldu.

PAYLAŞ

Beraberinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü İsmail Üzmez, 4. Bölge Müdürü Kerim Gençoğlu ve Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak ile birlikte Saklıkent Kanyonunda yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
Seydikemer ilçesindeki 18 kilometrelik Saklıkent Kanyonu ziyaretçilerini bekliyor. Çeşitli sportif aktivitelere olanak tanıyan Saklıkent Kanyonu, doğal yapısı, akıntılarla şekillenmiş kayalarıyla dikkati çekiyor. Yaz aylarında dahi suyunun sıcaklığı 5 derece civarında olan 18 kilometrelik kanyon, bu sezon da macera tutkunlarını bekliyor.
Geçtiğimiz yıl 47 bin 670 kişinin ziyaret ettiği Saklıkent Kanyonunda yeni sezon hazırlıkları başladı. Yapılan çalışmalar sonrası kısa değerlendirmede, sezona en iyi şekilde hazırlandıklarını söyledi.
Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin Saklıkent Kanyonunu ziyaret ettiğini hatırlatan Başkan Yakup Otgöz, “Yaklaşan turizm sezonu öncesi Saklıkent Kanyonunda hazırlık çalışmalarımıza başladık. Bu anlamda amacımız burayı ziyaret eden misafirlerimizin güvenliği ve rahatlığı açısından tüm tedbirleri alıyoruz. Bugün Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü İsmail Üzmez, 4. Bölge Müdürü Kerim Gençoğlu ve Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak ile birlikte çalışmaları yerinde inceledik” dedi.


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN