Sezer Olpak kemer maçı için hazırlanıyor 

Fethiye'nin ilk profesyonel boksörü olma unvanını taşıyan Sezer Olpak, 6. profesyonel maçına 5 Haziran tarihinde Almanya'da çıkacak. Sezer Olpak, '6. profesyonel maçımı 5 Haziran'da Almanya'da yapacağım. 8 rauntluk bir karşılaşma olacak. Bu maçı kazandığım takdirde, Almanya şampiyonu ile 10 rauntluk kemer maçına çıkacağım' dedi. 

PAYLAŞ

28 yaşındaki Sezer Olpak, 13 yıldan bu yana aktif olarak boks yapıyor. Haziran ayında çıkacağı müsabakaya Likya Gençlik Spor Kulübü Yöneticisi aynı zamanda Antrenör Hakan Çınaroğlu yönetiminde hazırlıklarını sürdüren Profesyonel Boksör Sezer Olpak, 5 Haziran’da Almanya’daki müsabaka için hazırlanıyor. Bu karşılaşmayı kazandığı takdirde Ekim ayında Almanya şampiyonu ile kemer müsabakasına çıkağını belirten Sezer Olpak, hedefinin kemeri kazanmak olduğunu dile getirdi. 

Likya Gençlik Spor Kulübü Yönetiminde bulunan aynı zamanda Antrenörlük yapan Hakan Çınaroğlu, Boksör Sezer Olpak için maddi manevi destekte bulunuyor. Teknik açıdan eksikliği olmadığını kaydeden Sezer Olpak, kondisyon ve çabukluk üzerinde çalıştıklarını ifade etti. 8 rauntluk uzun bir karşılaşma olduğu için en iyi performansı sergilemek adına haftada 6 gün çift antrenman yaptıklarının altını çizen Sezer Olpak, Almanya’daki müsabakayı kazanmayı amaçlıyor. 

Boksör Sezer Olpak yaptığı açıklamada, “28 yaşındayım ve 13 yıldan bu yana aktif olarak boks yapıyorum. Aynı zamanda antrenörüm. Amatörde Türkiye derecelerim var. 2017 yılından itibaren de profesyonel olarak ringe çıkıyorum. Fethiye’nin ilk profesyonel boksörüyüm. Ukrayna, Beyaz Rusya, Arnavutluk gibi ülkelerde önemli müsabakalarda yer aldım. 6. profesyonel maçımı 5 Haziran’da Almanya’da yapacağım. 8 rauntluk bir karşılaşma olacak. Bu maçı kazandığım takdirde, Ekim ayında Almanya şampiyonu ile 10 rauntluk kemer maçına çıkacağım. Tek amacımız bu maçı ve sonrasındaki kemer karşılaşmasını kazanıp; Fethiye’ye büyük bir gurur yaşatmak. Çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. (FATİH DERELİ)


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN