Seydikemer'deki Eczaneler Dezenfekte Edildi

Seydikemer Belediyesi, koronavirüsle (Kovid-19) mücadele çalışmaları kapsamında ilçe genelindeki tüm eczaneleri dezenfekte etti.

Seydikemer'deki Eczaneler Dezenfekte Edildi
Sağlık
Seydikemer Belediyesi, koronavirüsle (Kovid-19) mücadele çalışmaları kapsamında ilçe genelindeki tüm eczaneleri dezenfekte etti.

Haber Editörü: Gerçek Fethiye

Seydikemer Belediyesi ilaçlama ekipleri salgınla mücadele kapsamında ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Seydikemer Belediyesi tarafından ilçe genelinde başlatılan dezenfekte çalışmaları her geçen gün arttırılarak devam ediyor. İlaçlama ekipleri, korona virüse karşı başlatılan üst düzey tedbirler kapsamında vatandaşların bugünlerde yoğun olarak kullandığı noktalar arasında ilk sırada yer alan eczanelere yönelik çalışma yaptı. İlaçlama ekipleri, kentteki tüm eczaneleri vatandaşların olası bir enfeksiyona maruz kalmamaları için dezenfekte etti.

Korona virüsle mücadelede en riskli gruplardan biri olduklarını belirten Eczacılar, salgınla birlikte iş yüklerinin daha çok arttığını söylediler. “Bu nedenle çok zor şartlarda çalışıyoruz. Özellikle ücretsiz maskelerin eczaneler üzerinden dağıtılacak olması bizlerin iş yükünü daha da arttırdı. Kaldı ki ülkemizde bile şu anda çok sayıda eczacı arkadaşımızda maalesef virüs tespit edilmiş, bizler biraz tedirginlik yaşıyoruz. Tüm bunların yanında belediye ekipleri iş yerimizi dezenfekte ediyor. Bu güzel bir çalışma. İlaçlamanın sık sık yapılması bizleri ve vatandaşlarımızı bir nebze de olsa rahatlatıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dediler.

Seydikemer Belediyesince sürdürülen dezenfekte çalışmalarının ilçe genelinde periyodik olarak devam edeceği belirtildi.

Son Güncelleme: 14 Nisan 2020 16:59

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN