Seydikemerde'ki anız yangınında koyunlarda telef oldu

Muğla'nın Seydikemer ilçesin de biçerdöver makinasından sıçrayan kıvılcımların yol açtığı anız yangını güçlükle söndürüldü.

PAYLAŞ
Seydikemerde'ki anız yangınında koyunlarda telef oldu
Muğla’nın Seydikemer ilçesin de biçerdöver makinasından sıçrayan kıvılcımların yol açtığı anız yangını güçlükle söndürüldü.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Gerçek Fethiye

Seydikemer ilçesi Hacıosmanlar Mahallesi Gölcük mevkiinde bir vatandaşın kendi ektiği arazide biçerdöverle balya çalışması yaparken sıçrayan kıvılcımlar kuru otları tutuşturdu.

İddialara göre otların birden alev almasıyla anız yangını çıkarken 73 yaşındaki H.T. isimli şahsa ait alandaki 9 adet koyun ile yaklaşık 50 dönümlük anız ve makilik alan alevlere teslim oldu. Çevredeki vatandaşlar hemen Jandarma, İtfaiye ve ALO 177’den yardım istedi. Yangına Seydikemer ilçe Jandarma Komutanlığından Asayiş Timleri ile 3 orman arazözü, 17 su tankeri ve Seydikemer Orman İşletme Müdürlüğü orman yangın söndürme ekipleri ile karadan müdahale ederken, havadan da 1 orman yangın söndürme helikopteri müdahalede bulundu. Yangın yaklaşık 2 saatlik müdahalenin ardından kontrol altına alınıp söndürüldü.  

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN